Li Andersson haalii persuista kannattajia

1816

31

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitiarvata

      Jytkyntekijät onkin vihervasureita?

    • äänestäjä5

      Päivän paras vitsi?
      Ei yksikään ps:a äänestänyt äänestä vasemmistolaisia, eikä tuolla likalla riitä rahkeet mihinkään muuhunkaan.
      Räkättämään korkeintaan.

      • sgfsdhfdgj

        Sittenhän hän on samanlainen kuin isä-Timo.


      • ssgghhhfdj

        Änestäjä 5.Persuthan lähtevät oikein sakilla kotio. Änkyrät tieenkin Skp


    • tavoitetta_ainakin_on

      Eikös Li Andersson ole sanonut olevansa seuraavien eduskuntavaalien jälkeen pääministeri?

      • basini

        Mistäs hatusta sä tuon vetäisit?? En minä ainakaan ole kuullut. Li on terävä tyttö, toivon menestystä:)


    • ei_perkele

      Nuivat vaihtaa anarkisteihin!?

    • eisittemitään

      Samanlaisia isosuisia mölyäjiä! Mitä eroa?

    • kannatanLi

      mahtava mimmi tuo Li, varmasti saa vassarit uuteen nousuun......

      • PersutKatoaa

        Persujen jytky sulaa, hupenee sekä häipyy ja vaihtuu inhimillisen L.A:n suureen suosioon! Hyvä Li :)


    • joukolla.sinne

      Li hurmaa entiset persut.

      • Ylämäkityönnöstä lienee kuitenkin vaikea vierottua...


      • TaiEi
        pepep kirjoitti:

        Ylämäkityönnöstä lienee kuitenkin vaikea vierottua...

        Gallupen perusteella moni persu on tuohon pystynyt.


      • TaiEi kirjoitti:

        Gallupen perusteella moni persu on tuohon pystynyt.

        Hmm. Hyvä pointti. Toisaalta tässä asiassa on mukava olla väärässä.


    • Äläuntanää

      TosiPersu ei halua sosialismia ja ei varmuudella äänestä ainakaan Vasemmistoliittoa tai Demareita.

      • SeOnMenoaNyt

        Joo, tosipersu haluaa leikata pienituloisilta, sairailta ja vanhuksilta. Ja tosipersun unelma on ajaa alas työehtosopimukset.

        Luulevatko persut todellakin voivansa saada työväen äänet istumalla kokoomuksen sylissä?


      • PerusHomot

        Niin, tosipersu haluu ääriliberalismia...


    • Timo.Takiainen
    • karu_totuus

      Todella paljon persuja on jo jättänyt persut ja siirtyneet vihreiden, demareiden ja vasemmistoliiton kannattajiksi

    • Täytyyantaatunnustusta
    • rikkuri

      Vasemmisto on menneitten aikojen rikkuripuolue.

    • kannatus5prosenttia

      Perussomalilaiset vuotavat nyt varmaan äänestäjiä joka suuntaan.

    • PS-vuotaakuinseula

      Persujen äänet eivät ole pakastimessa odottamassa seuraavia vaaleja, vaikka Soini niin luuleekin.

    • NillitetäänVaan

      Soini luulee, että persujen harjoittamalla politiikalla ei ole mitään vaikutusta ihmisten äänestyskäyttäytymiseen. Ei todellakaan riitä, että kuukautta pari ennen vaaleja alkaa jälleen syytää valheita ison rahan kampanjalla ja yrittää pestä mustan valkoiseksi.

      Pöljäpuolueen politiikan vaikutukset eivät vielä ole edes kunnolla näkyvissä ja persujen kannatus on silti puolittunut. Mitähän Soini luulee tapahtuvan, kunnes EK-puudeli persujen politiikan sisältö alkaa oikeasti paljastua ihmisille? Se tuskin ainakaan merkitsee äänivyöryä persuille.

    • siltä-se-vaikuttaa

      Soini elää omassa satumaailmassaan, todellisuudentaju kankaalla?

    • Hallaahonäänestäjä45

      Soinin ministerilinja on selvinnyt ja hän kertoo PS:n saavutuksista, kuten kehittämästään maalaisliiton turhasta maakuntahallinnosta, "Ökyveneille tulee vero", "Pääomaveroa on korotettu tietyiltä osin", "tapaamme Kokemäen Juhannusraveissa. Politiikkaa ei silloin puhuta vaan syödään savukanaa"

      (mutta, ökyveneet eivät ehkä riitä 30 000 laittoman matun elättämiseen perheineen ja kurissa pitämiseen, pysyvästi, niistä osa on irakilaisia väkivaltakoulutuksen saaneita poliiseja ja sotilaita, eikä niitä paljon tarvita ongelmien tuottamiseen (19 matua pudotti tornit ja aloitti Irakin sodan) "Kädet ristiin ja pelko pois" (Soini) http://mvlehti.net/2016/02/18/poliisin-mukaan-laittomasti-maahan-tulleissa-on-huomattavan-paljon-poliiseja-ja-sotilaita/


      Ja lisää: "EU on saavuttanut aivan huikeita tuloksia" (Soini), valitettavasti, pysyvän laman ja islamiaallon Euroopaan, matuja ei täältä pois saada, pysyvän myös sen takia, että ei kai kukaan usko, että kiviriippa Ranska tekisi rakenneuudistuksen tai toinen Italia poistaisi harmaan talouden tai EU:ta kiristävä Turkki tulisi demokraattiseksi valistusvaltioksi? http://mvlehti.net/2016/06/10/timo-soinin-raikea-takinkaanto-ja-kansan-pettaminen/

    • petoSSperSSut

      Persuihin voi luottaa vain yhdessä asiassa: persut pettävät aina.

    • persevaara

      Kuka haluaa enään olla persu kun on tarjolla Li Andersonin kaltainen vaihtoehto ,puolue joka on oikeasti vähempi osaisten puolella . Persut ei sitä olleet vaikka puheet oli kovat.Soini ja persut ovat takinkääntäjiä ja lisäksi epämielyttäviä käytökseltään niin kuin valehtelijat yleensä.

    • KommariMari

      Li on uuden Suomen uusi johtaja. Uusi vaihtoehto näille vanhoille ja väsyneille hallitus sekoilijoille. Hallitus nurin, loppu suomalaisten kyykytykselle ja rikkaiden hyysäämiselle.

    • naisvihapuolue-pSS

      Li on nuori, fiksu nainen. Soini ei ole voinut koskaan sietää moisia "kälkättajiä" = Soinin sanonta. Tantat ja mummomaatuskat saavat roikkua satasen akkoina persuissa, heistä ei ole Isä Timolle minkäänlaista vastusta.

    • perusvasuri

      Mutta oletteko huomanneet että Timon vartaloon sopii 3 Liitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe