Cityfrisbeegolf Tour 2016 Oulu

La 2.7.
Cityfrisbeegolf Tour 2016 saapuu Ouluun heinäkuun alussa. Joukkuekisana käytävä tapahtuma tuo kaikentasoiset frisbeegolfin heittäjät mittelemään paremmuudestaan aivan Oulun keskustaan.
http://www.ouka.fi/oulu/oulun-paivat/cityfrisbeegolf-tour
490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Turistit on ihmeissään kun on otta mustelmilla kaupunkikävelyn jälkeen

Äänestä

toivottavasti rotuaarille tulee ainakin yksi kori

Äänestä

Kyllä frispiigolffi on mukava laji. Kiakkua on
pöhönäskin heleppo nakella. Pitää kerätä ryyppykavereista
kova kööri kisoihin.
Pönä jos luet tän ja oot kunnos, niin tuu kööriin.

Äänestä

Voisi mennä väylälle seisoskelemaan ja ihmettelemään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


väylävahti kirjoitti:

La 2.7.
Cityfrisbeegolf Tour 2016 saapuu Ouluun heinäkuun alussa. Joukkuekisana käytävä tapahtuma tuo kaikentasoiset frisbeegolfin heittäjät mittelemään paremmuudestaan aivan Oulun keskustaan.
http://www.ouka.fi/oulu/oulun-paivat/cityfrisbeegolf-tour

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu