Hei muslimit vastatkaa!

tottaseon

Onko teidän uskontonne mukaan oikein, että elätte meidän vääräuskoisten rahoilla?Teistä käy töissä about 20 %. Me annamme kodin,ylläpidon, koulutuksen lapsillenne ja miten te osallistutte talkoisiin? Haukutte vaan meidän elämäntyyliämme. Suurin osa suomalaisista on rehellistä,tavallista työtätekevää kansaa.
Onhan se helpompaa pukeutua kaapuihin, käydä moskeijassa ja pyhittää elämänsä Allahille, kun toiset tekee rahan. Eikö yhtään hävetä? Pahinta ovat miehet, jotka pitävät monia vaimoja eri asunnoissa ja kela maksaa. Heidänkin lapsensa kasvavat ilman isän johdatusta ja tulos näkyy rötöstelevinä nuorisojengeinä myöhemmin.

10

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janäinhänseasiaon

      No mutta islamin mukaan kaikki ei-muslimit tulee hävittää maailmasta, joten luulen, ettei heitä kiinnosta, miltä meistä tuntuu.

      • Maailmassa on 2 miljardia muslimia. Jos islam käskisi hävittää maailmasta kaikki ei-muslimit, et varmaan olisi täällä kommentoimassa.

        Olisi kiva tietää, mistä vedetään tuo luulo muslimien tarpeesta hävittää muut.


      • Islamia_tutkinut
        a.yahya kirjoitti:

        Maailmassa on 2 miljardia muslimia. Jos islam käskisi hävittää maailmasta kaikki ei-muslimit, et varmaan olisi täällä kommentoimassa.

        Olisi kiva tietää, mistä vedetään tuo luulo muslimien tarpeesta hävittää muut.

        "Jos islam käskisi hävittää maailmasta kaikki ei-muslimit, et varmaan olisi täällä kommentoimassa."

        - Kyllähän Koraani käskee muslimeja taistelemaan ei-muslimeja vastaan, kunnes nämä alistuvat islamin ylivaltaan, mutta viimeisen parin vuosisadan aikana muslimimaa­ilma on ollut poliittisesti liian ha­janainen ja tekno­logisesti hei­kompi ol­lakseen merkittävänä uhkana ei-muslimeille - ja eteenkään länsimaille.

        "Olisi kiva tietää, mistä vedetään tuo luulo muslimien tarpeesta hävittää muut."

        - Varmaankin siitä, että muslimit ovat sotineet muita kansakuntia vastaan aina nk. profeettansa ajoista asti. Itse asiassa ainoat vaiheet Muhammadin ajan jälkeen, jolloin muslimit eivät ole olleet aktiivisesti sotatilassa muuta maailmaa vastaan, ovat olleet silloin, kun muslimimaat ovat olleet liian heikkoja käydäkseen valloitussotia tehokkaasti.


    • alfa123om2222

      Hedelmistään puu tunnetaan. Ehkä on paljon suuripuheisia, töykeitä ja kurittomia muslimeja. Johtuuko se uskonnosta vai onko se vain tämän ajan yleinen piirre?
      Ei huono puu voi kantaa hyvää hedelmää eikä hyvä puu huonoa hedelmää.

      Profeetat ovat todistaneet, että muslimit ovat tänä aikana lähinnä ohdaketta, joka estää vanhurskauden eli oikeudenmukaisuuden kasvua tukahduttamalla sen. Mutta myös ovat profeetat todistaneet, että kristityt ovat lähinnä orjantappuraa, joka yhtä lailla tukahduttaa vanhurskauden.

      Se näyttäisi olevan ajan merkki, mutta syvällisesti ajatellen voisi pitää muslimeja ja kristittyjä kyllä huonon puun huonoina hedelminä. Kun puu on kehno eivät hedelmätkään voi olla priimaa.

      Karitsa on kuitenkin herrojen herra ja kuninkaiden kuningas. Hän on kerännyt kaikista piireistä maan asukkaita yhteen. Kyllä siis herrasmiehiäkin vielä on. Mutta peto ja kymmenen sarvea alkavat taistella Karitsaa vastaan ja toivotaan, että Karitsa voittaa nuo. Mutta kun sanon Karitsan keränneen kaikista piireistä herrasmiehiä yhteen niin on hän keräänyt heitä myös islamin piiristä. Ei uskonto ole esteenä sille, että joku voisi olla herrasmies. Kaikkien uskontojen piiristä heitä löytyy toivoakseni.

    • saedrfgdsrf
    • Suomessa on arviolta vähintään 60 000 muslimia. Työttömyyttä ei luokitella uskonnon perusteella, joten ihmettelen suuresti, mistä olet saanut tuollaisen tilastotiedon, että 20 % olisi työttömiä...

      Lähipiiristäni ja muista tuntemistani muslimeista en tiedä yhtäkään, joka olisi työttömänä. Ihan esimerkkinä omat tuloni sijoittuvat jonnekin 40 000-50 000 € haarukkaan.

      • Possutarhasta, heko heko!


      • 17-13

        Suomen muslimien työttömyyttä voi arvioida muslimimaista tulleiden maahanmuuttajien työttömyyslukujen perusteella. Ja totuushan on se, että esim. somalien työttömyys pysyy 50% huonommalla puolella vuosi toisensa jälkeen.


      • 17-13 kirjoitti:

        Suomen muslimien työttömyyttä voi arvioida muslimimaista tulleiden maahanmuuttajien työttömyyslukujen perusteella. Ja totuushan on se, että esim. somalien työttömyys pysyy 50% huonommalla puolella vuosi toisensa jälkeen.

        Kaikki ns. muslimimaista tulleet eivät todellakaan ole muslimeja.


    • pakko.käännytys

      Suoritetaan historiasta tuttua käännytystä. Miekka ja sitten kaste. Pakko käännytys joko ulos maasta tai luopua islamin uskonnosta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      64
      7184
    2. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      237
      6072
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      76
      4572
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      108
      3812
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      2956
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      66
      2937
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      120
      2636
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      33
      2103
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      62
      1937
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      255
      1841
    Aihe