Putinin Venäjähallinto suurvalloista selkein

Abrahamm

, jos vertaa länsivaltojen huuhaa johtajuuteen. Lännessä mennään demokratiassa ja ihmisoikeuksissa laidasta laitaan ja ristiriitaisesti ?

Länsi politiikka ja mediat,alkaa lähestyä ja samaistua Isistä sota ja trollaus huumassa.

8

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maolainen

      Putin on pelkkä tihrusilmäinen vinkuheinä. Kiinan politbyroon jätkät syövät tuollaisia porvarihomoja aamupalaksi. Eläköön Kiina, Mao ja vallankumous!

      Kiina vyöryttäisi koko Venäjän hetkessä itselleen jos haluaisi. Mutta se ei tee sitä väkivaltaisesti vaan pikkuhiljaa. Kiinalaiset siirtolaiset valtaavat pikkuhiljaa Venäjää.

    • Abrahamm

      Oikeiston trollaukset tunnetaan, odotan asiallisuutta !

      • oletpöljä

        Lopeta siis se trollaaminen, Abrahamm. Olet oikeistolainen luopio, joka nuolee porvari-Putinin ruskeaa reikää. Kiinan kommunistit syövät tuollaisia Putinin kaltaisia porvarihomoja!


    • Abrahamm

      Täytyy sanoa, että oikeistolaisuus on luotu jo syntyessään pelkäksi trollisjohtoiseksi puolueeksi , eikä täälläkään valopilkkua näy !?

      Kansa vain ihmeissään saa tyytyä Ukrainastakin pelkkiin torollaus tietoihin, vaikka lännen tukema Kiovan kapina hallinto julmuuksineen ja lakeineen, lähellä fasismia, ihailemallakin !?

      Suomessakin uus-fasistinen Lapuanliike, on tämäkin tukena poliittisesti !?

      • zzztop

        Woi wagina, mikä ureapäinen änkkä!


    • Joxanen

      Tottakai diktatuuri on selkein hallintotapa.
      Yksi määrää ja muut tottelevat.
      Aivan toinen juttu onkin sitten miten kansalaisten tahto tulee huomioduksi?
      Venäjän johto vähät välittää omasta kansastaan.

    • Abrahamm

      Lännessä ollaan Turkin perustuslain rikkojan puolella, mutta ei suojeltu Ukrainassa !? Sekö on sitä suurta viisautta ja todellisen auttajan rosvoamistakin ?

    • Abrahamm

      Natolla näyttää suunitelmat olevan samoja kuin Hitlerillä ja veljeillään diktaattorien ja kaappaajien kanssa, yhdysvaltain ohjauksessa !
      Yhdysvaltain demokratia on vain sananhelinää, vanhanaikaisessa valitsiamies osto järjestelmässä. Meidän Svinhufvudkin osti ratkaisevan kannattajan Kepulta !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5136
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3656
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      40
      3062
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      3005
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2956
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2363
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1848
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1790
    9. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      143
      1745
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1731
    Aihe