Tilasin Saunalahdelta television ja valitsin toimitustavaksi Matkahuollon kotiinkuljetuksen. Asun kerrostalossa, eli kantavatko Matkahuollon kaverit telkkarin ylös asti, vai jättävätkö alaovelle, kunhan käyn lähetyksen kuittaamassa?
Matkahuollon kotiinkuljetus
5
3238
Vastaukset
- 13-4
En ole Saunalahdelta mitään tilannut, mutta Gigantista tilatun television Matkahuolto ainakin toimitti eteisen lattialle viidenteen kerrokseen. Hissi tosin on talossa.
- Ihmetouhua
Ei toimita ovelle vaikka pitäis. Selkävaivasena jouduin kiskoon 60tuumaisen telkan 4 kerrokseen, kierreraput, ei hissiä... Ja kovan maksun jouduin kuljetuksesta maksaan.
- KovaKuljetus
Itse en selkävaivaisena kyllä kiskoisi mitään, vaan valittaisin Matkahuoltoon tai tuotteen myyjälle, että tuote ei ole tullut perille.
- PerilleTuli
Itse olen saanut kaikki Postin ja Matkahuollon kotiinkuljetukset suoraan ovelle (itse asiassa asunnon eteiseen) kerrostalossa, jossa oli hissi.
- Anonyymi
Matkahuollon kuriiri kitisi että ei saa tilata jos ei ole hissiä kun joutui kolmet rappuset kiipeämään. Vaikea tätä on tilaajan tai lähettäjän tietää kolmannesta osapuolesta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108