Mietin vain kun täällä on tuskastuneet skodistit jopa ajaneet tuon kaalikärryn rantaveteen jossa sitä on käytetty roskakalaa kalastavana katiskana,
Myös on moni alkanut käyttää ruostunutta ja toimimantonta skeidaa vessana, ja yleisenä kusiputkana
Olisiko tuosta koirankopiksi? Arvonalenema on niin mahdoton että eihän tuollaisesta saa enää oikein mitään vaihdossakaan esim. 7 vuotta vanhana, ja moni liike ei halua ottaa etenkään jos on kyseessä TISSIkone eli TSI dsg vaihteisto.
Myös on moni alkanut käyttää ruostunutta ja toimimantonta skeidaa vessana, ja yleisenä kusiputkana
Olisiko tuosta koirankopiksi? Arvonalenema on niin mahdoton että eihän tuollaisesta saa enää oikein mitään vaihdossakaan esim. 7 vuotta vanhana, ja moni liike ei halua ottaa etenkään jos on kyseessä TISSIkone eli TSI dsg vaihteisto.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Koirat eivät paskanna omaan pesään, ja näyttävät pissaavan ja kakkaavan skodan renkaille/niiden viereen. Eivät huoli kopikseen, ilmeisesti kun koiran tarkka hajuaisti haistaa tuon ihmistenkin haistaman kaalin ja mahorkan hajun 300 x ihmisen hajuaistia paremmin. Vieroksuvat noita kippanoita lähes kaikki elukat.
Sikalan omistajat voivat hyödyntää uusiakin skodia sikalana. Sikakiikkunakin tunnettu skoda kyllä sioille kelpaa ja siathan sontivat kai siihen missä makaavat?
Pitäähän eläimilläkin olla jotain oikeuksia. Ei niitä ihan minne tahansa voi laittaa. Kohta olisi jokin eläinsuojelujärjestö kuitenkin tekemässä iskujaan. Koira olisi laskettu irti, skoda poltettu ja maalattu graffitti muistuttamaan omistajaa koirien oikeuksista. Kaikki tietysti kuvataan ja julkaistaan netissä. Kyllä nolottaisi..
KYLLÄ SE VAAN NIIN ON ETTÄ EI SIKAKIIKUT OLE AUTOJA EIKÄ NIISTÄ IKINÄ AUTOJA TULE. SKOOTAT ON NIIN KAPEITA JA KIIKKERIÄ KIPPANOITA, ETTÄ EI NIILLÄ AJAA VOI EIKÄ EDES KOIRAA SINNE LAITTAA. NÄIN ON.
Meillä varakkaat eläkeläissukulaiset ostivat Superbin kompostiksi
Naapurini teki uudesta octavia RS230hv kanalan kanoilleen. Hakee ocusta aamusin kasan munia ja tuntuu äijälle kananmunat ja voimailu maistuvat kun on iso kaveri.
Tässä on hyvä käyttökohde itäromulle.
Skodasta saa sentään kopin pitkäksi aikaa sitten 15 vuoden käytön jäälken. Toyotasta ei jää jäljelle kuin kasa haperoa muovia ja kapeat liukkaat renkaat.
Ei toyotaa suotta käytetä erittäin haastavissa olosuhteissa kuten Afrikan armottomissa äärimmäisissä sääolosuhteissa. Siihen kun ei tule mitään vikoja. Skeida-taaviat siellä porsisivat heti ekoina tunteina. Afrikkakin on sen verran länsimaa, ettei ne paskoja itäauto skeidoja sinne huoli.
Meil katkes Toyota akseli. Masai-mies laitto rautakanki.