Kerkeisitko kurkata tulevaisuuteen. Elokuussa alkaisi opiskelut pitkän työttömyyden jälkeen onkohan kuitenkaan miun juttu? Ja muutenkin mitä se elämä vielä tarjoaisi 55v vaalealle naiselle..kiitos etukäteen.
unijukalle
merimaisema
362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jaa että semmosta :)
Kannattaa mennä tähän uuteen alkuun luotavasti ja luottavaisin mielin. Sinulla on elämänkokemusta, jota kautta voi tämä alku tarjota vieläpä muutakin kuin se vain päällepäin näyttää.
Sinussa on nyt voimaa aloittaa ja ottaa vastaan uutta. Voit myöskin vaikuttaa sopivasti asioihin, jotka uutena nyt tiellesi tulevat.
Tässä uudessa alussa on sinulle myöskin vapautumisen tie. Voit avautua ja vaikuttaa asioihin ympärilläsi aivan uudella tavalla jos vain ymmärrä mahdollisuutesi.
(Sitä en osaa sanoa onko kyse "sinun jutusta", mutta silti nekin asiat jotka alussa kokee vieraampina voivat tuoda sitä suurempiakin mahdollisuuksia ...)
Kiitos kumpa osainkin ottaa asiat rennommin heittäittyisi vaan elämänvirran sykkeeseen eikä murehtisi liikoja :)