Kävin tänään katsomassa otanlahdessa että siellä on varmaan paljon uimareita uimassa meressä. Ei ollut ketään missään, yksi kävelijä ja kaksi lasta istuivat siellä mutta kukaan ei uinut eikä kukaan ollut lähellä rantaa. Kovasti on valitettu että festarit pilaa otanlahden mutta näin kauniina päivänä siellä ei ollut juuri ketään. Eikä ole ollut muinakaan kauniina ppäivinä tänä kesänä silloin kun oli pari helteistä päivää. Kummaa porukkaa kun valitttavat mutta sitten siellä ei ole ketään, missä ne valittajat nyt ovat?? Aion käydä siellä joka päivä heinäkuun lopuun asti katsoa että uiko siellä ketään, aion myös juhannuksena mennä katsomaan että uiko siellä ketään kun sinne on lupa mennä juhannuksenakin.
Missä otanlahden uimarit?
Raumalainen-
16229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kuka sinne enää viittii mennä uimaan, kun iso kaljaterassi vieressä mistä känniset äijät kuolaa persettä!
No, ui hyvä ihminen, ui. Älä vain katsele.
Tänäänkään ei ketään rannalla uimassa. Missä uimarit? Maauimalaa vastapäätä ei ole kaljaterassia, lämmin päivä ja kukaan ei ui siellä. Varmaan festari vieraat käy nyt kusemassa sinne mereen
Hirmuinen kaatosade tulossa juhannukseksi.Sitä odotellessa.
Veikkaan et porukkaa tulee ihan hyvin juhannusfestareille, mutta lässähtää meno jonotukseen ja majotukseen. Sehän ei ole Rikun vika, että lakimuutos estää omien juomien nauttimisen alueella. Sääntösuomessa kaikki kiva pilataan ja monet festarit on just kaatunutut sen takia, että omat juomat on kielletty. Ilo ilman viinaahan on perseestä, varsinkin jussina. Eli oot joko selvin päin tai jonotat ja jonotat.....
Ei tee mieli ostella 7 euron tuoppeja joita joutuu jonottamaan tunnin ainakin. Mielummin juon kotona 7 eurolla 7 tölkkiä kaljaa. Taidan mennä veneilee juhannuksena ja saunaan menen jaskariin.
Luvattiin sitäpaitsi kaatosadetta jussiksi, et osanotot niille, ketkä on telttapaikan jo ostanut, hah hah! Tulee mukavaksi mutavelliksi se teltta-alue.......sielä sitten värjottelet kylmässä, märässä ja mudassa! Ah hah haa!!!
Kusee muuten kunnolla noi juhlat jos viimesin säätiedotus pitää paikkansa....
Ne+kehuu+rmj+sivuilla+että+85%+lipuista+myyty.+En+usko+että+pitää+paikkansa.+Kyllä+ihmiset+kattelee+sää+tietoja+aika+viime+tinkaan+ja+päättävät+sitten+mitä+tehdä.++No+aion+itse+mennä+sinne+kun+sain+2+päivän+lipun+60+eurolla+,+ostin+yhdeltä+naiselta.+Kyllä+siellä+muutama+hyvä+bändi+on+joita+menen+katselee.+No+toivotaan+että+olis+sininen+taivas+eikä+se+kastuminen+haittaa+kun+asun+lähistöllä.
pakko olla provo, vai mitä helvettiä 40v tekee RMJ:ssä.
Teinibileissä 40v ukko??? Hah hah
Toivotaan että sataa vettä. No kun ne juhlat on ohi niin jotkut sitten vaan siivoaa mutta se päälavan paikka on ihan väärässä paikassa. Olis pitänyt olla siellä vanhass paikassa.
Paljonko vetoa että sinne menee satoja nelikymppisiä naisia ja miehiä
Varmasti, jotain jälkeen jääneitä ketkä elää koulukiusattuna uutta nuoruutta. Vai onko sun mielestä normaali käytöstä yli nelikymppiseltä mennä teinibileisiin?
Ei ne ole teinibileet. Siellä on paljon yli kolmekymppisiäkin ja varmaan viisikymppisiä. Kai sitä on oikeus käydä kuuntelemassa musaa jokaisella.
Eipä näkynyt uimareita tänäänkään vaikka ollut lämmin päivä