Missäs jalkapallon selostus???

Taavetti222

Tv:ssä on meneillään em jalkapallon ottelu, mutta ottelussa kuuluu vain pillin vihellyksiä ja yleisön mölinää.
Missä on ottelut selostus, ovatko selostajat unohtuneet jonnekin, vai onko selostajien vuorolistalta tämän illan ottelun selostus puuttunut kokonaan.

6

4502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lumiukko-

      Tapsa vetänyt kännit, alkanut riehumaan studiossa ja lopulta sammunut lattialle?

    • nuthead

      mikäs selostaja tämä ärrrävikainen tero karhu on?onko hän pistetty selostamaan matseja että vituttais kuunnella ärrrrääää!!!

    • EnOleKuuro

      Kerttu selosti säätä, mutta mitään ei kuulunut.

    • Taavetti222

      Eihän jalkapallon seuraamisesta tuu yhtään mitään, kun ottelun selostus puuttu. Pitäähän se selostus olla, että tietää kuka palloa potkaisee ja milloin maali syntyy.

    • TuumivaMiesJuu

      Juuri korjasin saman ongelman täällä, vaikka ein futiksesta perustakaan. Katso digibokisisi/tellkusi asetuksista mitä olet valinnut "Äänen kieleksi". Jos lähetyksessä on useita selostuskieliä (kuten futiksessa on, ainakin suomi ja ruotsi), laitteesi katsoo asetuksesta minkä kielistä selostusta haluat kuulla. Jos asetus on vaikkapa "Englanti" eikä lähetyksessä ole sitä kieltä tarjolla, laitteesi ei sitten toista minkäänlaista selostusta.

      • mykkänämyös

        Thanks! Täällä sama ongelma, mutta nyt ratkesi!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4967
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4346
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      248
      2910
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2852
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1723
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      21
      1711
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe