Eikö vartija ole asiakaspalvelutyössä ? Kotkan Pasaatissa todella tympeän oloinen nuori naisvartija, en saanut pyytämääni opastusta vaan sen sijaan vain tuiman katseen ennen hänen poistumistaan paikalta, taisi olla kiire,kun ei viitsinyt antaa opastusta !!
KotkanPasaati
16
646
Vastaukset
- OstaKartta
Että täysi ikäinen ihminen viittii tänne itkeä keskellä yötä hommaa kuule oma elämä.
- Ostoksilla
Ei ole. Tehtävänä on ensimmäiseksi ylläpitää järjestystä. Parhaat vastaukset saa kaupoista tai muilta asiakkailta kysymällä.
- ostin_lenkkarit45
Vartija on turvallisuusalan koulutettu ammattilainen, järjestyksenvalvojalla on enemmän valtuuksia, mutta heitä ei käsittääkseni ole liikekeskukseen palkattu.
- 7721-22
Jos turvallisuusala kiinnostaa, niin 100 tunnin koulutuksella pääsee leivän syrjään kiinni, käsittääkseni työpaikkoja on Kotkassakin mielinmäärin.
Fiksulla on mahdollisuus kerätä olkapoletteihin natsoja, nousta esim ylivartijaksi varsin kohtuullisessa ajassa. Juovasumutin ja ketjukäsiraudat antavat vartijalle tiettyä turvallisuudentuntua. Työttömät nuoret ottakaa asioista selvää, kysykää koulutuksesta ja menkää töihin. Työtä on. - umpihullupih
Vai on ylläpidon ruusu tullut tännekin sättimään Todella hieno, upee aloitus.
- sueusds
Vai että juovasumutin, eiköhän kartiosumutin eli sumua suihkuttava ole parempi. Helpompi tähdätä ja vaikuttaa tehokkaammin.
- ValkoinenBaijerilainen
Juova ei ole altis tuulelle.
- apinat12
Vartijan palkka jotain 9 ekee tunti. Siksi niihin töihin ei täyspäisiä saada.
- voieiei
Kovin ovat hintelän näköisiä nuo Pasaatin tyttövartijat, mihin niistä on jos todella tulisi tosi tilanne, ei mihinkään.
- decci
kyseessä on secu,jossa otetaan töihin naaman perusteella,ei taitojen.mitä nyrpeämpi oot sitä parempi.
- Naamakunhevosella
Eli sinä hait sinne töihin mutta eivät huolineent niin nyt täällä katkerana itket kohtaloasi luuseri.
- guideko
Vartija ei ole mikään pasaatin opas.
- mulgero
Vartijan ei ole pakko neuvoa, eikä linja-autonkuljettajan pakko vastata tervehtimiseen. Vartija vartioi, linja-autonkuljettaja ajaa edestakaisin lammasaaren ja karhuvuoren väliä . Jos kuljettajaa häiritään hän soittaa vartijalle.
Kyllä siellä pasaatissa on todennäköisesti joka vuorossa jljv jolla on vartijan ja järkkärin oikeudet nimimerkillä sama koulutus itsellä
- AittakorvenPoikamies
Kyllä JV:n läsnäolo antaa kauppakeskuksen asiakkaalle erillaisen turvallisuudentunteen kun vartijan. Vartija katsoo ettei kukaan nuori varasta perunalastupussia alakerran marketista, mutta JV huolehtii asiakasturvallisuudesta.
- Maatiaispossu
Vai niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse103790SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2143707Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1313395Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222257Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799- 351569
- 321481
- 921423
- 151343