Stubb teki oikean ratkaisun. Puolue oli antanut potkut ja teki selväksi, että tahtoo uudet kasvot puolueelle. Orvolla on nyt näytön paikka. Persujen pölkkypääpopulistiministereihin verrattuna Stubb oli loistava, kielitaitoinen ja kansainvälinen valtioneuvoston jäsen. Sipilän valta kasvaa entisestään, kun hänellä ovat kumppaneina kokematon keltanokka Orpo ja vanha ja väsynyt plokipelle Soini.
Kepu hallitsee nyt Suomea, "kiitos" petospersujen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001201074.html
Kepu hallitsee nyt Suomea, "kiitos" petospersujen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001201074.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tubbille löytynee jatkopaikka vaikkapa diplomaattiympyröistä.
Minneköhän lyllertävä traanipallo ajattelee päätyvänsä?
Ensimmäinen s:kö sai hallituksesta potkut vuodessa.
Stubb teki osittain urpilaiset eli näytti keskisormea puolueensa nuorelle isännälle.
Erona kuitenkin, että Rinne halusi Urpilaisen jatkavan valtiovarainministerinä, jolloin hän itse voisi kiertää kenttää ja jatkaa Urpilaisen haukkumista, kun taas Orpo halusi Stubbin pois valtiovarainministerin tähtävästä ja kantamaan kevyempää salkkua.
Stubb alentaa palkkaansa vapaaehtoisesti puolella. Koskahan Soini suostuu vapaaehtoisesti samaan? No ei tietysti milloinkaan!!
Orpo ei antanut Stubbille ministerisalkkua.
Tärkeintä kuitenkin olisi saada pullero suistettua audin atakapenkiltä.
Olisi antanut Toivakan salkun, mutta Stubb ei ottanut.