Stubb hokee koko ajan "isänmaa kutsuu, isänmaan asiat, isänmaa, isänmaa" etc. Mikä ihmeen isänmaa? Itse on intohimoinen EU:n liitovaltion puolestapuhuja. Siis Stubb on suomisyöjä. Lisäksi tämä arvoliberaali monikultturisti vihreä halajaa Suomeen pilvinpimein maahanmuuttajia elätettäviksi. Stubb on pahimmasta päästä epäisänmaallinen. Ja sitten vielä ihmettelee, kun sai potkut. ------- Jotkut kärvistelevät, että Suomella ei olisi varaa menettää Stubbin kaltaista esiintymistaitoista, viittä kieltä sujuvasti puhuvaa miestä. Ei hätää mitään, kyllä hänelle virka Brysselistä hommataan. Mitä kieltaitoon tulee, hänen saksansa ja ranskansa eivät o!e sujuvia. Olen kuullut hänen puhuvan. Ja sitä paitsi, Stubissa ruumiillistuu vanha totuus: mies puhuu viittä kieltä ---- niin, niin, mutta onko hänellä mitään sanottavaa!!!! Bryssel kutsuu, isänmaa ei!
STUBB ja ISäNMAA
Isänmaani
11124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näinpä. Puolueisiin kuuluvat kaikki ovat massiivikusettajia. Suomi kuntoon, johon ei usko kuin suomiurpo. Mutta koska urpoja maassa riittää, niin kusiset ulosteet jatkavat sadistista saagaansa kansan kustannuksella.
Viskin juonnilla Britit pysyy Eu:ssa eliitti paskat juo Wiskiä köyhät kiljua.
On Stubb kuitenkin lännen mies. Siinä mielessä isänmaallinen, että puolustaa Suomen läntisiä arvoja ja haluaa läntisen puolustusliiton avuksi, jos itärajan takaa tullaan panssareiden kanssa auttamaan Suomessa asuvia itämielisiä.
Niin, Venäjän asenne on kyllä omituinen - esimerkiksi nyt tämä venäläisten rettelöinti Ranskassa jalkapallokisojen yhteydessä. Vaikutti siltä, että Venäjän ulkoministeri antoi tukensa näille huligaaneille, vaikka päinvastoin olisi pitänyt pyytää anteeksi heidän puolestaan.
Minä en kyllä yhtään ihmettele kun koko Eurooppa tottelee kiltisti mitä amerikkalainen herrakansa määrää ja sorsii yhtenä miehenä venäläisiä omaksi vahingokseen.
Ottaahan se päähän,ajatellaanpa vain omalle kohdalle.
Kuinka moni on joutunut kilometritehtaalle näiden käskytysten takia.
Kannattaisi joskus miettiä syntyjä syviä.
Miksi meille virtaa lähi-idästä ihmisiä elätettäväksi vaikka itselläkin on huonosti
asiat.
Olisiko niin,että muuan maailmanpoliisi olisi laittanut asiat kerrassaan sekaisin näissä maissa.
Se vain osaa laittaa aivan ulkopuoliset huolehtimaan seurauksista.
Muun maailman poliisi? Hyvä kysymys, joka johtaa siihen, ett tää poliisi aikokoo miehittää KOKO EUROOPAN parissa? vuodessa. Onneks jotai häikkää CIA järkänny esim. Nigeriaan hidastaa ehkä, Libyaki taas....?
Kun Stubb sanoo isänmaa, nousevat tavallisella kansalaisella niskakarvat pystyyn.
Stubbin isänmaa on RIKKAAT, joille stubbin piti varmistaa veroparatiisipaikat.
stubido on kaikkea muuta kuin isänmaallinen, hän ajoi Suomea Venäjää vastaan, siis suuresti nato-haukka.
Stubb on suomenruotsalainen poliittinen puudeli. Tosin Alex ei ole riktig finlandssvensk. Hänet kutsuttiin Euroopasta, kun Kanerva siirrettiin.
Alex on tehtävänsä tehnyt, kun törmäsi Soinin asettamaan muuriin.
Ulkoministerinä Alex olisi kulkenut kullattua tietä kohti Kokoomuksen presidentti ehdokkuutta. Sale haluaa jatkaa ja Alex syrjään.
Alex on iltapäiväparkissa Eduskunnassa ilman velvotteita.
Sopivaa paikkaa Euroopassa etsitään, jonne hän lentää tikan lailla.
Euroopassa voi kasvaa korkoa ja tulla takaisin. Tähtäin on selvä, pitää ottaa vain pari sivuaskelta. Presidentti Stubb!
EI kannata Stubia "mollata" hän jatkaa työtä jonka sai Kataiselta, eli Katainen pelasti Suomen ja pelastaa nyt koko eurooppaa, mutta Stub pelastaa koko maailmaa maamme kustannuksella ja varautukaa jälki laskuihin. Ei hän ole isänmaan asialla vaan toimii niin, että tuossa pelissä päästään maaliin. Avustajat kehästä viimeinen erä?
CIA-Stubbin isänmaa on toisella puolella Atlanttia.