Liitto kommentoi taksin nykytilaa

”Tavara ei valita, mutta kyydissä oleva ihminen valittaa. Tavara siis joustaa”, Mutanen sanoo.

Kyydissä oleva ihminen valittaa.

Näin se menee. Täällä väitetään keksin näitä ja jutut on jotain trollauksia. Eihän mun tarvi kun suoraan lainata teidän "edunvalvojia".
4139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kohtahan tänne ei kirjoita enää muut, kuin sinä?? Eikös ala jo vähitellen tuo trollitehtailijan maine olemaan rasite? No, ehkä saat mielellesi tyydytystä kirjoitellessas tänne Suoli24:n roskasaiteille? Turun trolli alkaa jo kai olemaan täällä vähemmän ja vähemmin, maine oli jo rasite?

Eipä noissa sinun aloituksissasi järjen valo juurikaan loista....

Äänestä
  • Ei todellakaan loista. Tuolla trollitehtailijalla ei ole muuta elämää kuin täällä trollaaminen.

    Surullista ja säälittävää mitä mielenterveyspotilaiden hoidosta säästetyt rahat saavat aikaan näissä ihmisissä jotka oikeasti tarvitsevat apua ja seuraa. Yksin tuntuu olevan niin kovin vaikea olla. Ahdistus pukkaa päälle ja ainoa keino hänellä on purkaa yksinäisyyttään/ahdistustaan on täällä kirjoittaminen.

    Toivotaan että tämä ViidenTähdenPotilas saisi jostakin pikaisesti ammattiapua.

    Äänestä

Jos saa,voin hoitaa kyydin isolle kirkolle.Vai haluaako joku hoitaa? Kyseessä lienee melko pitkä kyyti...

Äänestä

Kumman valitset: paketti vai homo sapiens -kyyti Turkuun.
(Kello 3 aamulla Helsingissä)

"Okei, jos mä otan sen paketin."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ViidenTähdenUber kirjoitti:

”Tavara ei valita, mutta kyydissä oleva ihminen valittaa. Tavara siis joustaa”, Mutanen sanoo.

Kyydissä oleva ihminen valittaa.

Näin se menee. Täällä väitetään keksin näitä ja jutut on jotain trollauksia. Eihän mun tarvi kun suoraan lainata teidän "edunvalvojia".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu