Metsämies uusiksi - Kimmo Kiljulan kaveri tilalle

Härmälän pitää mennä nyt kortistoon, koska Kimmo Kiljula laittaa pestille oman kaverinsa. Sitten vielä sanotaan, että Suomessa ei ole korruptiota.
192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tätä se maalaisliiton / kepun politiikka on ollut Kekkosen ajoista lähtien. Eikä se miksikään koskaan näytä muuttuvan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PettiHärmälän kirjoitti:

Härmälän pitää mennä nyt kortistoon, koska Kimmo Kiljula laittaa pestille oman kaverinsa. Sitten vielä sanotaan, että Suomessa ei ole korruptiota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu