Attendo kotihoito

mummot

Oletteko tyytyväisiä hoitoon

7

484

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maatiaispossu

      Kun valinnanvapaus astuu voimaan, niin leikkautan lonkat Orttonissa.

      • näin.se.vaan.on

        Jos leikkautat terveyskeskushinnoin, niin ensin tarvitset lähetteen ja hoidontarpeen arvioinnin operoinnin pääasialliselta maksajalta. Pyhtäällä Attendolta ja tulevaisuudessa sote-piiriltä.


    • hoitoavailla

      En oo saanu, mutta olisin varmaan tyytyväinen jos saisin

    • Halvaantunutterveyspalve

      Terveyspalvelut on poliittinen kaaos ja sotku. Lääkärit kirjoittelee kaiken saaturin papereita, potilaille ei aika riitä.

      Sitä en tiedä olenko tyytyväinen hoitoon. Pitäisi ensin päästä sinne.

    • loppuuu

      Nyt on niin, että palvelut piti jatkua as always, näin ei ole. Epäkohdista on kerrottu ja jotkut on tuoneet niitä esiin. Hallintoa vaan ei kiinnosta. Kok ja ollin kurjuus ja hännystelijät pitää siitä huolen. Demaritkin vaan myötäilee, en enää sitä työväen polkijaa äänestä. Kele. Ennemmin vaikka persuja.

      • 9-33

        Persjujen hyvät teot

        - ylevero poistui köyhikltä
        -omaishoidontuki nousi
        -saivat sallan rajan kulkijoile stopin


      • näinsennäin
        9-33 kirjoitti:

        Persjujen hyvät teot

        - ylevero poistui köyhikltä
        -omaishoidontuki nousi
        -saivat sallan rajan kulkijoile stopin

        Jos kaksi ensimmäistä hyvää tekoa olisivat demarien aloitteita, niin persut perinteisesti kyselisivät jotta millä rahoilla yleveron vaje katetaan ja miksi julkista velanottoa lisätään korottamalla omaishoidontukea.

        Kuten edesmennyt presidentti Kekkonen totesi: Asiat eivät ole niin kuin ne ovat. Ne ovan sitä miltä näyttävät.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      46
      1448
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      339
      1231
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1033
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      325
      1008
    5. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      136
      874
    6. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      54
      844
    7. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      811
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      194
      708
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      615
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      556
    Aihe