Moi sain Jaspiskujalla parkkisakon ja selitys oli pysäköity pihakadulle. Siitä on myös kuva jossa näkyy pihakadun kyltti ja autoni, mutta kyltin toisella puolella onkin päättymismerkki jossa autoni siis oli.
Eli tein valituksen vantaan kaupungille ja lähetin heille myös kuvat jossa selvästi oli kuva pihakadun päättymis merkistä, mutta silti vastaus oli tämmöinen.
Ajoneuvo xxx-xxx oli tarkastushetkellä pysäköity pihakadulle ko. Liikennemerkki selkeästi havaittavissa. Kuljettajan lähettämästä kuvasta näkyy päättymismerkki.
ELi täh.? Tossa kuvat. http://colazo.kuvat.fi/kuvat/kuvani/?i=28f8c0e4fa023d8488de8247862a9edb
Eli huonompi kuva on sakottajalta jossa selvästi näkyy että autoni olisi pihakadulla mutta minun ottamassa kuvassa näkee että tolpan toisella puolella on pihakadun päättymismerkki niin olenko ihan väärässä vai onko autoni pysäköity pihakadulle? ja en saa 60€ sakkoa takaisin?
Kiitos todella paljon avusta.
Pieni apu olisi tarpeen.
apuolisitarpeen
2
134
Vastaukset
- VoihanPerse
Heh, onko noooh saanut oikean pysäköintivirhemaksun.
No ehkä jatkossa muistat, että liikennemerkit luetaan niiden etupuolelta. Minua ei kiinnosta katsella liikennemerkkien takapuolia, mieluummin katselen vaikkapa naisten takapuolia. Sinuahan naisten ahterit ei kiinnosta lainkaan, mieluummin tiirailet vaikka liikennemerkkien takapuolia. Sinun autosi on pihakadun alun jälkeen (Pysäköinninvalvonnan kuva) ja ennen pihakadun loppumista (sinun ottamasi kuva). Näin peruslogiikalla tuo olisi sitten pihakatua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372736Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891184Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127979Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.61967- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos77881EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta101828Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70815Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684