Lilli huutaa vasujen äänitorvena, että maailman mamut tänne ja perheet yhteen? Millä rahalla? Kuka vastaa lieveilmiöitä?
Mitä mamutus maksaa vasut?
laskutaito
26174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Vasut mitään rahasta ymmärrä! Ne repii sitä seinästä!
Vasemmistopolitiikka perustuu taloudellisten valtasuhteiden arviointiin. Oikeistossa taloudelliset valtasuhteet pyritään piilottamaan kansalta paskapuheen alle piiloon. Tyypillisesti oikeistolainen meuhkaa sydäntäsärkevästi kansantaloudelliesti merkityksettömistä miljooniststa ja piilottaa miljardiluokan kusetukset hallintarekistereihin ja yritysten verohelpotuksiin.
KOK hyötyy eniten,KOK haluaa niitä eniten! KOK mamuttaa eniten!
KOK jyrki Katainen ulkomaisen työvoiman tarpeesta (1,8milj/11v)
https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s&index=31&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
KOK-EVA TV: Tulevaisuuden tekijät - SuomI TARVITSEE maahanmuuttoa
https://www.youtube.com/watch?v=RhvGfhy-sLQ&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=5
Satojen miljoonien turvapaikkabisnes
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015112020695298_cm.shtml
Kokoomuksen kansanedustaja mukana turvapaikkabisneksessä
poliitikot tekevät rahaa turvapaikanhakijoilla.
Lauslahti kertoo saavansa työstään Luona Oy:n hallituksen jäsenenä taloudellisen korvauksen. Hän ei kerro tarkkaa summaa, mutta toteaa korvauksen olevan ”kohtuullista tasoa.”
Luona mukan seitsemässä turvapaikkakeskuksessa
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001017289.html
KOK-EVA: Maahanmuutto kaksinkertaistettava!!!
http://yle.fi/uutiset/eva_maahanmuutto_kaksinkertaistettava/7767100
KOK-työnantajat houkuttelevat ulkomaista työvoimaa Suomeen lupaamalla lapsilisän!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288622487599.html
Paperittomille turvattava hoitoonpääsy!
Kokomuslaisuuden ydin on auttaa niitä,jotka eivät itse pysty auttamaan itseään!
eli mamuja!
http://laurikattelus.fi/wp-content/uploads/2015/03/Auttaminen_meemi.jpg
Kokoomus aloitti rasisminvastaisen kampanjan
Kokoomus aloitti tällä viikolla sosiaalisessa mediassa rasisminvastaisen kampanjansa, #ratkaisujarasismiin.
Tiistaina aamupäivällä kokoomus julkaisi Facebookissa neljän ministerinsä kasvokuvilla ryyditetyn kampanjan, jossa vaadittiin konkreettisia tekoja rasismin kitkemiseksi. Jos Facebook-päivitys ei näy, voit katsoa sen tästä.
Kampanjakuvassa lukee: ”Asennemuutos on tärkeä, muttei yksinään riitä. Rasismin kitkemiseksi tarvitaan konkreettisia tekoja”. Kuvan jakoteksti kuuluu: ”Brysselissä tapahtuu nyt kauheita, mutta samalla on muistettava se rasismi, jota tapahtuu Suomessa joka päivä. Syrjintä, kiusaaminen ja vihapuhe ovat arkea liian monelle.”
Emme myöskään aio lopettaa vastustamasta rasismia tai hyväksymään vihapuhetta sen takia, että tapahtui terrori-isku, Pesonen totesi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001144814.html
ja vasurit auttaa Kokoomusta mamutuksessa kuten Käteisen hallituksessa.
Timokkio tuo ja järjestää. Ennennäkemätön mamutus aalto, heti kun persut hallitukseen.
Vasut haluaa Suoneen veriset siioojen ja Sonninen sodat. Levottomuudet ja elätit!
Koko mamutus laukee köyhien maksettavaksi ja riesaksemme!
Häpeäisi Lilli, kun kyselytunnilla vaahtoon mamutusporttia selälleen!
Säästyisi kaikilta aikaa kun kirjoittaisit kaikki nuo viestisi yhteen pötkkön kerralla. Nyt olet kirjotttanut omaan avaukseesi seitsemän vastausta. Onko tuossa mitään järkeä?
Muutenkin tuo "mamutus"-leikkisi on mennyt liiallisuuksiin. Olet naurettava naapurienkin mielestä kun heidän taholtaan tämä tuli tässä yhtenä päivänä puheeksi.
Sinä olet typerys ja naapurisi.. Ette tollot tajua mamutuskusetusta? Sen hintaa ja vaikutuksia!
Sinulla se on selvillä vaikka et kunnolla osaa kirjoittaa...
Eihän vasuri ymmärrä koska ei ole ikinä töitä tehnyt ja veroja maksannu, soppa rahoillahan ne elää. Tiedän noita apinoita vaikka kuinka monta ja yksikään niistä ei ole tehnyt päivääkään töitä, työ on niitten mielestä tois-sijainen asia. Se on saatanan helppo elää siivellä ja vaatia kaikkea paskaa tänne kun ei tarvitse itse maksaa. Paavo vaati työpaikkoja ettei kannattajat menetä soppa rahoja, kun on niin suuri työttömyys suomessa.
Rahantaju vasuilta puuttuu ja isonkuvan näkeminen!
Missä menee pienen-ja isonkuvan ero?
Vasut lulee, että raha revitään seinästä, miksei mamutkin? Ei tajuta mistä rahat sinne seinään saadaan!?
Kyllä vasureita on "töissä" byrokraateina mamutusvirastossa avustamassa että mamu saa kaiken mahdollisen rahan ja suvun kaimat lennätettyä Suomeen sossun kustannuksella. Kiva työ, mutta se ei jatku jos mamutus ei jatku.
Ja kirjoitustaidoton ystävämme on ratkaissut jo miten raha sinne seinään on joutunut..hienoa..Persuissa tuolla tiedolla pääsisi jo talouspolitiikan asiantuntijaksi..
Onpa täällä sekavaa puhetta.
Pyydä lääkitysvaihto suljetulla!
Ei yhtään järkiperustetta vasujen mamutuskiimaan!
"mamutus" maksaa erittäin vähän. Mutta jos me jatkamme ksenofobista suhtautumista se maksaa jonkun verran enemmän, koska siinä tapauksessa kaikki kynnelle kykenevät maahanmuuttajat muuttavat muualle, ja meille jää vain ne jotka eivät pysty muuttamaan, eli yhteiskunnalle kalleimmat tapaukset.
Kelloa ei voi kääntää taaksepäin. Maahnmuutto on ja pysyyy. Kysymys on vain siitä kuka pelaa peliä taitavammin. Suomi on tässä heikompi kuin jalkapallossa. Valitettavasti.
Mutta jalkapallossakin pyrimme eteenpäin. Näin on tehtävä myös maahanmuuton suhteen. Ja aloittakaamme itsestämme.
Et voi olla täyspäinen!
Ihan kuin uskottas ruton tuhovan?
"Et voi olla täyspäinen! "
Aivan varmasti olen. Minä en salaliittoihin ja pelotteluun usko. Minä en usko että miljoona pakolaista 500 miljoonan EU:lle on "kriisi". Enkä usko etteikö suomalaisilla olisi kykyä 200 pekkaan huolehtia tilapäisesti yhdestä pakolaisesta (sitten se tippuu kolmannekseen). Mikä Pelle sinä olet jos et siihen pysty?
(Ja ne jotka jo ennen pakolaistilannetta vuosia on pelotellut sinua maahanmuutolla ovat varsinaisia roistoja ja huijareita, jotka halusi VAIN sinun äänesi. Kannatta miettiäolmilla aivoilla jatkossa. Viime vuonna Ruotsin bkt NOUSI liki neljä prosenttia vaikka se jo pitkään on sinun gurujesi mukaan "hukkunut" maahanmuuttajiien ja pelkästään viime vuonna sinne tuli yli viisi kertaa enemmän kuin tänne. Mutta ehkä sinunkaltaiset eivät tokene enne kuin näkevät omin silmin. Siihen tarvittaisiin moninkertainen maahanmuuttajamäärä.)
" Ihan kuin uskottas ruton tuhovan?"
Se on voitettu aikoja sitten. Etkö tiennyt?
Typerys et tajua veryauksia.
Miksi Tanska ei halua näitä kultakimpaleita, kansantulon nostajia! Kiristää lakeja koko ajan. Nyt turvapaikan saa kahdeksivuodeksi,kultakimpale? Perheenyhdistämistä vasta kolmenvuoden päästä?