Taas asuntopakkohuutokauppa Varkaudessa.
asuntokauppaKäy
30737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Varkaudessa riittää pöhinää nyt ja tulevaisuudessa!!
Kosteusvaurioita. Vesijohdot ja viemärit uusittava. Villoissa on varmasti kosteutta. Bitumikatto vuotaa aina. Samoin valesokkelin betonin bitumimaalaus päästää kosteutta läpi.
Kerrotko ja esitätkö faktat mihin tietosi jotta ei olisi vaan pelkkää mutua
http://www.rakentaja.fi/vastauspalvelu/perustuk http://rakennustaito.fi/hometohtorin-klinikka/set/valesokkeli_39349.htm
Valesokkeli tasakatto ja paikallinen maaperä= Riskirakenne.
http://rakennustaito.fi/hometohtorin-klinikka/
http://www.rakentaja.fi/vastauspalvelu/perustukset/valesokkeli_39349.htm
nyt
Persaukisen tuntee siitä kun se arvostelee ensimmäisenä Home ongelmilla.
Toisaalta, voipa siinä olla omakohtaisia kokemuksia epäonnistumisesta niin Avio-kuin remontti rintamalta :)
Persaukinen on hometalossa jumissa... Valtaosa on valesokkelilla ja tasakatolla. Nykyiset uudisrakennukset alkaa olla hyviä. Tiedetään kapillaarilmiöt ja kastepisteen synty sekä tuuletus ja ilmanvaihto.. Eristeet on parempia, kuten Ekovilla boorikäsiteltynä. Ei itiö ja bakteeriongelmia.
60- 95 luku on rakennevirheitä täynnä.
Tuuletettu rossipohja/ järeä massiivihirsi sekä pellava . Paras perinteinen ja uudisrakenne.
Käpykankaalla toinen...
https://huutokaupat.com/fi/v/312604
Aho pitää Varkautta elinvoimaisena kasvukeskuksena.
Köpessä on muutenkin olemista, kun 50 äiteet järjestää riehuntaa tutuille lapsilleen ja saavat näin olemiseensa näkyv äisyyttä/hyväksyntää ja pätemisentarvetta, kun ukot on jo lähtenyt häntä koipien välissä karkuun.
Mitä vit**a!
Se on sitä avioliiton onnea.
Vastaavia pytinkejä on Varkaudessakin.
https://huutokaupat.com/attachment/download/3804888
Köpen ulosmitatussa rakennuksessa on riskirakenne.
https://huutokaupat.com/attachment/download/3866613
Varppikuja nousi 15 000€ hintaan. Jos huuto hyväksytään niin taloyhtiö lunastaa etuoikeudella.
Tarjous hylätty.
Varmasti hylätään seraavakin kauppa. Hinta ei nouse.
Eiköhän se ollut sitten siinä :|
Se on se 15 000€. Tämä ei riitä!.
https://huutokaupat.com/fi/v/312604
So?
Oletko tosissas?. Ei itsestäänselvyyksiä tarvitse tiedottaa. Ei kait nyt kukaan noilla hinnoilla myy omakotitaloa tai rivaria.
Ennen myytiin. Nimismiesten kaverit osti pilkkahinnalla taloja ja tiloja maakunnissa.
Internetaikaan ei ne mene enää läpi.
Ei johdu netistä vaan lakimuutoksista. Nykyään huutokaupat ovat julkisia. Kaikki tarvittavat asunnon paperit pitää olla näkyvillä. Näytöt on järjestettävä jne... Korkein tarjous voittaa, mutta sen on oltava alueella toteutuneiden kauppojen kanssa hyvin lähellä. Vouti ei hyväksy pilkkahintoja!
Kuvaa Varkauden heikkoa kysyntää. Lähes mahdotonta on myydä mitään. Kukaan ei halua tulla tänne. Pois ei pääse, kun on omistusasunnossa jumissa. EN halua vuokrata. Se ainut vuokraehdokas on sossuelätti,,,,, yh alkoholisti, joka pistää paikat remonttikuntoon.
Asukasluku tippuu vielä vuosia. Ei näitä kukaan osta, kun ei ole enää ostajia.
Ehei pian viedään kaikki asunnot käsistä, kun autotehdas aloittaa.
https://www.youtube.com/watch?v=y-HW_UG_oVM
kaajeita ono
Nyt se toinenkin pakkomyyntitarjous on hylätty
Ulosottoon on tulossa paljon varkautelaisia asuntoja.
Muista tilata Aholaisen eläkesanomat. Pysyt ajassa kiinni.