Terrorismi on tullut tutuksi iskuineen. Iskut vaikkapa Pariisissa ja Brysselissä ovatollet kauhistuttavia ja tuhoisia.
Nyt yritetään Isistä saada kuriin, tuhoamalla en tukikohtia Syyriassa.ja Irakissa. Eron pääsy terrorismista ei noin vaanonistu. Nyt onruettu tappamaan poliiseja japoliitikkoja.
Kun tieto tämän päivän, 17.6.16. tapahtumista Vihdissä kerrotaan, tulee mieleenmahdollisuus. "Ovatko meilläkin poliisit ym. vaarassa?"
Ajassa liikkuvaa jatapahtuvaa, terrorismi.
6
135
Vastaukset 6
Pahoittelen huonoa kirjoitukseni taso. Tämä sorminin hipelöitävä tabletti ei ole vanhuksen kirjoitin.
- Vaalierkki
Miksi tuo terroristiteoria heti ensimmäiseksi, tapahtuman kulku ei sovi siihen kuvioon. Ennemkin joku henkisesti sairas tai huumevelkojen perijä,
Kun Isisin joukkovoima heikkenee ja sen myötä suurehkot tai suuret massatuhot, jää jäljelle yksityisten terroristisolujen tekemät tuhot. Näistä on esimerkkejä, jotka ovat kohdistuneet poliiseihin ja yksityisiin poliitikkoihin.
Kun oli vain tieto surmatusta poliisista, kirjoitin tuon arveluviestin, joko meilläkin?- vaalierkki
Näilla palstoilla on vain niin paljon kritiikittömiä mielipiteiden muokkaajia,ettei lisästä ole yhtään väliä.
- tyhmäsuomalainen
Anna makriinan tuossa poliisijutussa olla asian tuntija. Siellä on asia kääntynyt meidän suomalaisten tyhmien halveksunnaksi. Me ei saada olla huolissamme poliisin resurssien vähäisyydestä. Me ei saada olla huolestuneita siitä että matut aiheuttaa poliiseille paljon lisää työtä. Hyshyssssss kaikki monikulttuurisuuden arvostelijat. Tämä ramadan aiheuttaa lisää harmia, pitää yötä myöten tarjoilla ruokaa ettei matu ukot hermostu ja ala vielä enemmän tappelemaan.
- yksohjelmaiselle
Miksi kärjistää maamme pakolaistilannetta, ketä se hyövää?
Luulisi eläkeläisen, jonka vaikuttamis mahdollisuudet asiassa on o-luokkaa, tyytyvän elämään omaa elämäänsä.
Miksi parjata hallitusta ?, ramadaa viettäviä? kanssakirjoittajia?
Huolissasi saat kyllä olla niin paljon kuin sielu sietää, kun pelkkää pakolaisasiaa kumminkin täällä märehdit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1652160
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta4071578Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1781122Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279764- 273668
- 33651
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12651- 191593
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen22557- 92548