Ajassa liikkuvaa jatapahtuvaa, terrorismi.

Ruuneman

Terrorismi on tullut tutuksi iskuineen. Iskut vaikkapa Pariisissa ja Brysselissä ovatollet kauhistuttavia ja tuhoisia.

Nyt yritetään Isistä saada kuriin, tuhoamalla en tukikohtia Syyriassa.ja Irakissa. Eron pääsy terrorismista ei noin vaanonistu. Nyt onruettu tappamaan poliiseja japoliitikkoja.

Kun tieto tämän päivän, 17.6.16. tapahtumista Vihdissä kerrotaan, tulee mieleenmahdollisuus. "Ovatko meilläkin poliisit ym. vaarassa?"

6

135

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pahoittelen huonoa kirjoitukseni taso. Tämä sorminin hipelöitävä tabletti ei ole vanhuksen kirjoitin.

    • Vaalierkki

      Miksi tuo terroristiteoria heti ensimmäiseksi, tapahtuman kulku ei sovi siihen kuvioon. Ennemkin joku henkisesti sairas tai huumevelkojen perijä,

    • Kun Isisin joukkovoima heikkenee ja sen myötä suurehkot tai suuret massatuhot, jää jäljelle yksityisten terroristisolujen tekemät tuhot. Näistä on esimerkkejä, jotka ovat kohdistuneet poliiseihin ja yksityisiin poliitikkoihin.

      Kun oli vain tieto surmatusta poliisista, kirjoitin tuon arveluviestin, joko meilläkin?

    • vaalierkki

      Näilla palstoilla on vain niin paljon kritiikittömiä mielipiteiden muokkaajia,ettei lisästä ole yhtään väliä.

    • tyhmäsuomalainen

      Anna makriinan tuossa poliisijutussa olla asian tuntija. Siellä on asia kääntynyt meidän suomalaisten tyhmien halveksunnaksi. Me ei saada olla huolissamme poliisin resurssien vähäisyydestä. Me ei saada olla huolestuneita siitä että matut aiheuttaa poliiseille paljon lisää työtä. Hyshyssssss kaikki monikulttuurisuuden arvostelijat. Tämä ramadan aiheuttaa lisää harmia, pitää yötä myöten tarjoilla ruokaa ettei matu ukot hermostu ja ala vielä enemmän tappelemaan.

      • yksohjelmaiselle

        Miksi kärjistää maamme pakolaistilannetta, ketä se hyövää?
        Luulisi eläkeläisen, jonka vaikuttamis mahdollisuudet asiassa on o-luokkaa, tyytyvän elämään omaa elämäänsä.

        Miksi parjata hallitusta ?, ramadaa viettäviä? kanssakirjoittajia?

        Huolissasi saat kyllä olla niin paljon kuin sielu sietää, kun pelkkää pakolaisasiaa kumminkin täällä märehdit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 165
      2160
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      407
      1578
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1122
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      279
      764
    5. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      273
      668
    6. Eikö sen tyhmäkin tajua,että rakastan...

      😘
      Ikävä
      33
      651
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      651
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      593
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      22
      557
    10. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      92
      548
    Aihe