Ajassa liikkuvaa jatapahtuvaa, terrorismi.

Ruuneman

Terrorismi on tullut tutuksi iskuineen. Iskut vaikkapa Pariisissa ja Brysselissä ovatollet kauhistuttavia ja tuhoisia.

Nyt yritetään Isistä saada kuriin, tuhoamalla en tukikohtia Syyriassa.ja Irakissa. Eron pääsy terrorismista ei noin vaanonistu. Nyt onruettu tappamaan poliiseja japoliitikkoja.

Kun tieto tämän päivän, 17.6.16. tapahtumista Vihdissä kerrotaan, tulee mieleenmahdollisuus. "Ovatko meilläkin poliisit ym. vaarassa?"

6

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pahoittelen huonoa kirjoitukseni taso. Tämä sorminin hipelöitävä tabletti ei ole vanhuksen kirjoitin.

    • Vaalierkki

      Miksi tuo terroristiteoria heti ensimmäiseksi, tapahtuman kulku ei sovi siihen kuvioon. Ennemkin joku henkisesti sairas tai huumevelkojen perijä,

    • Kun Isisin joukkovoima heikkenee ja sen myötä suurehkot tai suuret massatuhot, jää jäljelle yksityisten terroristisolujen tekemät tuhot. Näistä on esimerkkejä, jotka ovat kohdistuneet poliiseihin ja yksityisiin poliitikkoihin.

      Kun oli vain tieto surmatusta poliisista, kirjoitin tuon arveluviestin, joko meilläkin?

    • vaalierkki

      Näilla palstoilla on vain niin paljon kritiikittömiä mielipiteiden muokkaajia,ettei lisästä ole yhtään väliä.

    • tyhmäsuomalainen

      Anna makriinan tuossa poliisijutussa olla asian tuntija. Siellä on asia kääntynyt meidän suomalaisten tyhmien halveksunnaksi. Me ei saada olla huolissamme poliisin resurssien vähäisyydestä. Me ei saada olla huolestuneita siitä että matut aiheuttaa poliiseille paljon lisää työtä. Hyshyssssss kaikki monikulttuurisuuden arvostelijat. Tämä ramadan aiheuttaa lisää harmia, pitää yötä myöten tarjoilla ruokaa ettei matu ukot hermostu ja ala vielä enemmän tappelemaan.

      • yksohjelmaiselle

        Miksi kärjistää maamme pakolaistilannetta, ketä se hyövää?
        Luulisi eläkeläisen, jonka vaikuttamis mahdollisuudet asiassa on o-luokkaa, tyytyvän elämään omaa elämäänsä.

        Miksi parjata hallitusta ?, ramadaa viettäviä? kanssakirjoittajia?

        Huolissasi saat kyllä olla niin paljon kuin sielu sietää, kun pelkkää pakolaisasiaa kumminkin täällä märehdit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      141
      1478
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      115
      1225
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1043
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      984
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      722
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe