Eli minkälaisen tasosta ruokaa kyseisestä paikasta nykyään saa?
Eväspysäkki
10
2821
Vastaukset
- 565656565
No mene kokeilemaan.
- Kiminerkki
No voi vittu mikä vastaus.
- MakkaraPerunaSalaatilla
Kerran olen vasta uuden omistajan aikana käynyt. Kaveri tiskin takana vaikutti ystävälliseltä ja kohteliaalta. Makkaraperunat tuli syötyä. Maku oli ihan ok. Eroa Esan aikaisiin oli kuitenkin hieman. Ei ehkä maussa mutta esillelaitossa. "Lautanen" oli mielestäni pienempi. Makkara oli pilkottu pienemmiksi paloiksi ja salaattia laitettu annokseen. Taisi muuten kysyä haluanko salaattia. Joten kyllä minä ainakin menen toistekin.
- Juki123
Valitettavasti huononi heti safkat ja hinnat nousi.Sama juttu kun ag:lla että eivät lämmitä sämpylöitä tarpeeksi.Kyllä ikävä tuli entisiä tekijöitä eli ei jatkoon enää
- kantis2
Uuden omistajan myötä annoskoko pieneni, maku laimeni ja hinnat nousi, palvelu kyllä oli ystävällisempää. Itse olen käynyt paikalla mielestäni yli 25 vuotta, mutta syy palata sinne kerta toisensa jälkeen on nyt poisssa.
- Juki123
Juuru näin kävi safkoille että jotain meni pieleen heti
- Makkarapernat
Juu kävin tänään 25.7.16 pysäkistä hakemassa hampparit kotiin ja kerros oli kuin varjo entisestä. Lisäksi alkuperäisiä "makkara perunoita" ei ollut listassa. Hinnat koholla ja laatu heikompi mutta puolustukseksi sanon ettei tekijää voinut hitaaksi sanoa!
- Wormhole
Kävin syömässä kerroksen 30.8.16 ja huomio: Pihvit pienempiä, mausteet jotain ? majoneesi mitähän lienee ? Hinta: Noussut aivan hitosti Esan ajasta. Makkaraperunat ? Onko niitä ? Ei ainakaan listalla. Toivottavasti lopettaa mikä harmi.
Toinen mikä voisi lopettaa on se apteekki hämeenkadulla joka muutti majakasta. Ei enää juuri parkkipaikkaa lähellä. Pyh. - Pettynytasiakas
Tuli testattua Eväspysäkki, ei tarvii enää mennä. Annokset pienentyneet, hinnat nousseet, eikä ole maku samaa luokkaa kuin entisen omistajan aikana.
- Anonyymi
Musta OLI iha hyvät ha
purilaiset parempi kuin muualla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741