Puolueen puheenjohtajaksi pääsee töitä käymätön räkänokka.?
Mitä kertoo vasemmistoliitosta se että
MoraalitontaMenoa
19204
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
. . . . . jonka saavutukset kuitenkin huomattavasti omiasi suuremmat, joten eiköhän olisi luuserin syytä pitää kateellinen turpansa kiinni ?
Juu niin varmaan on! livillä kun ei ole mitään saavutuksia,eikä koskaan tule olemaan ainakaan suomessa.
Sittenhän teitä on ainakin kaksi, vain toinen teistä itkee palstalla ;D
Vasemmistoliiton uusi puheenjohtaja sai suuren kansanliikkeen taaksensa. Kuka oli maksamassa näitä vaalirahoja? Li A. on sanonut, että hän kannattaa pakkoruotsia. Sen vuoksi hän saa ruotsinkielisiltä paljon rahaa ja kunnon vaaliavut. Mielipiteet saavat olla miten radikaaleja tahansa, kunhan on ruotsinkielisen eliitin talutusnuorassa. Ja tähän aivopesuun on mennyt koko Vasemmistoliitto.
Se kertoo että Li Andersson on YLEn ja RKPn avustuksella ollut TVssä aina kun Vasemmistoliitto on ollut esillä.
Lahjonta on tullut Li Anderssonille tutuksi. Vasemmistoliitto tulee kaveeraamaan RKPn kanssa jatkossakin ja pysymään oppositiossa.
Vasemmistoliitto kaivaa omaa kuoppaansa.
Ruotsinkieliset säätiöt onnistuivat puffaamaan ruotsinkielisen duunareiden puolueen pomoksi, siitä ei ole epäilystäkään. M.m YLE on ollut valjastettu pönkittämään Lin uraa jo useamman vuoden ajan.
Tästä syystä duunarinkin on opiskeltava eliitin kieltä pakkoruotsia ja siten pyrittävä eliitin joukkoon.
Li Andersson vas. sai pyytämättä vaalitukea työstään pakkoruotsin hyväksi. Li sai 1300€ vaalitukea ruotsinkieliseltä säätiöltä ilman anomusta tms.
HBL
Li sai odottamatonta rahallista tukea ruotsinkieliseltä säätiöltä.
http://hbl.fi/nyheter/2015-03-21/738331/li-andersson-fick-ovantat-valbidrag
Kannattaa arvioida mielipiteitä, ei sitä onko joku tehnyt töitä tai ei.
Saavutukset merkitsevät, eivät aikeet.
Vertaile vasemmistolaisuuden hienot lupaukset ja aikeet vs. saavutukset eli tyrannia, köyhyys ja suunnaton eriarvoisuus kansan ja johtajien välillä. NL, Kuuba, Venezuela, P-Korea, Zimbabwe, Nicaragua.
Toki kyllähän asia on tuolleen taikka sitten ei !
Jos tuota nyt ollaan kuten sanotaan samassa veneessä onhan siinä rooleilla eroa. Mutta kukas siellä saa vauhtia aikaiseksi ? Sekö joka soutaa ,sekö joka käskee soutaa voi olla sellainenkin joka kaivaa esiin ohjekirjan ja lukee ääneen parakrafit miten pitäisi edetä. Joku voi melalla muodonvuoksi avittaa. Elämässä olen nähnyt vaudinhurmaa saatavan sillä ,että potkii tapin irti. Pistää sen taskuun ja hyppää laidan yli sen kanssa. On kiva katsoa kuka pääsee nopeimmin rannalle ?
Työtä tekemätön ylioppilas joka ei ole opiskellut.
Kyseessä lienee RKP lähettiläs
Räkänokkakin on parempi kuin joku uusliberaali "kikyn" mitään ymmärtämätön puolestapuhuja.
KIKY ei oe muuta kuin palkansaajan kiusaamista uusliberalistinen unelmilla.
Kommarinauta Psyko-lii on kasa vetelää lampaanpaskaa!
"RiittaRaumalta
Kommarinauta Psyko-lii on kasa vetelää lampaanpaskaa! "
Juu mutta argumentointisi kaipaa tarkennusta. Jos on nauta on mahdollisuuksia kaksi. On joko sonni tai mullikka koiraspuolisena jos on naaraspuolinen on joko hieho tai lehmä. No mitäpä tuosta mutta lehmää ei voi rakentaa lampaampaskasta . Olet tainnut kulkea illalla tai sitten aurinkolasit päässäsi navetan ohi ja vain toiset ovat kuvanneet. Muuten olen samaa mieltä kuten sinäkin mutta olen asiakysymyksissä maalla kasvaneena eri mieltä ! Pistäydyppäs nyt kesällä laitumen lähellä ,annan vikin sonni on se jolla on mahan alla vähemmän tavaraa ja lehmä on se jolla on utareliivit !
Vasemmistoon valikoituu aina noita räpättäjiä, joita ei itseään työnteko kiinnosta, mutta kovasti siitä vaahtoavat, varsinkin lyhennetyistä työpäivistä...ei duunarit tarvitse tuollaisia puheenjohtajia...Tämän uuden puheenjohtajan myötä syntyi aukko....ihmisiä, jotka eivät enää jatkoss tule äänestämään vasemmistoa. Se ns. aukko kyllä täytyy mamuilla, homoilla ja kaikenmaailman hipeillä..
tuossa iässä kuin lii on ei ole vielä kerinnyt paljon töitä tekemäänkään, toisin kuin pöhöttyneet kapitalisti porsaat, jotka eivät ikinä ole mitään töitä tehneetkään, muuta kuin vain töihin töihin kailottamassa, siinä kinkkua napaasa tunkemisen lomassa.
tämä kommentti kertoo mainiosti vasenmiston älyllisen tason.eli suomeksi henkilö jolla on viiriäisenmunankokoset aivot voi suustaan päästää moista.
Ihmetyttö LIihottelija Andersson? Demareilla saattaa olla tuo sama edessään, kun valitsevat Tampereen Tumpelon pj:ksi.
Luin hiljattain eräästä Arno Laitisen blogista tämän ajatuksia nykyeduskunnasta. Laitisella oli ikävä entisen tapaisia maanviljelijä yms edustajia. Nykyedustajathan pitkälti tulevat kuten tämä älyllinen Lilliputti suoraan koulusta.
Mitä helvettiä se kuuluu demaripalstalle ?
Ehkä tämä on hyvä paikka keskustella puheenjohtajuudesta yleensäkin. Demareiden oma tämänhetkinen pj on kuten tämä Li tyttönen aika arveluttava pj. Nyt kun vasureilla on yhtä surkeaa tasoa oleva niin se tietänee tälle maalle ikävyyksiä.