Eli kissani raapii välillä korviaan. Puhdistin korvat pumpulilla, eikä pumpuliin tullut mitään eli korvapunkkeja ei varmaan ole? Korvat eivät myöskään haise. Kannattaisiko käydä näyttämässä eläinlääkärillä?
Kissa raapii korviaan
aloittelija
4
160
Vastaukset
- sniput
Mitä syötät kissalle? Korvien rapsuttelu on yleensä merkki allergiasta, jota yleisimmin aiheuttaa vilja.
- 7015
Royal canin on hyvä keino saada kissat rapsuttamaan korviaan.
- eirapsueirapise
Mun katit on syöneet ikänsä Royal Caninia, eikä kukaan oo korviaan rapsuttanu. Aikoinaan maatiainen rapsutti, mutta kyllä sillä korvapunkit sitten oli. En muista oliko töhnää vai ei, mutta eläinlääkärin dropein hävisivät.
- kesämirrkukka
vie eläinlääkäriin, ei se täällä selviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954