Olit perheesi kanssa tänään IDEA PARKISSA.Poikasi. pieni potkaisi ilmeisesti vauvan kaukaloa ,sinä livautit poikaa oikein kunnolla
päähän joka kuului tupakka paikalle jossa seisoin. autonne oli tum.punainen, taka laseissa aurinko suojat värilliset. Auton rekkari ylhäällä...ps.Lapsen äiti ei antanut turvaa vaikka huusi täyttä kurkkua äitii...Olin kauhuissani mitä näin.Teen ilmoituksen lasten suojeluun.
päähän joka kuului tupakka paikalle jossa seisoin. autonne oli tum.punainen, taka laseissa aurinko suojat värilliset. Auton rekkari ylhäällä...ps.Lapsen äiti ei antanut turvaa vaikka huusi täyttä kurkkua äitii...Olin kauhuissani mitä näin.Teen ilmoituksen lasten suojeluun.
Vastaukset 16
Vanhimmat
oliko mamu ...
Ei ollut ,vaan suomi poika ,laiha ,farkut röpsötti persauksen alapuolella,valkoinen vyö. toivottavasti joku tai ite tunnistaa tän livauttajan...ei lasta läväytellä ,siitä saa tuomion.....asia et,,,,,,
Miksi tarvitsisi tunnistaa kun kerran otit rekkarin ylös, tai sitten et ottanut.
Otitko rekkarin,ei sitä muuten saa vastuuseen noin heppoisilla todisteilla. Kaikenlaiset retkut lapsia hankkii.
Lue eka osa jossa lukee rekkari ylhäällä .
järkkyy, et kaikille lökäpöksyille pentuja tulee ja sit on niitä kunnollisia, jotka lasta haluu eivätkä saa. Tasan ei käy taaskaan onnen lahjat. Hyvä kun ilmoitit!
Parempi kerran läväyttää kuin kasvattaa lapsesta muista piittaamaton ääliö. Yksi iso järkytys tehoaa ja pysyy muistissa paremmin kuin miljoona sanomista. Toisille lapsille ei vaan pelkkä sanominen mene perille, vaikka kuinka monta kertaa sanoisit. Kerran kun läväyttää, niin menee jakeluun loppu elämäksi. Tuossa tilanteessahan lapsi ei vammautunut, lähinnä järkyttyi. Toivottavasti muistaa, ettei niitä vauvojen kaukaloita saa potkia.
Hyvä ap, on oikein puuttua! Enemmän tällaista. Toivottavasti asia etenee.
Lapsenhakkaajat on yleensä hissukoita hiiriä jos pitäisi kokoistaan lyödä.
Oletko tehnyt jo ilmoituksen lastensuojeluviranomaisille ,jos et niin tee heti sillä jos tuohon ei puututa heti niin jatkoa seuraa ja seuraukset tiedetään mitä tälle pienelle pojalle saattakaan sattua ?Tämä nykyaika on arvaamaton !KIITOS kun ilmoitat !
Mitä esimerkkiä sinä paskiainen näytit lapsille polttamalla tupakkaa julkisella paikalla?
Onneksi joku osaa vielä kasvattaa lastaan ilman tasa-arvosta lässyttävien sosiaalitanttojen ohjeita (=lakeja). Lapset tarvitsevat ohjausta ja joillekin ei todellakaan pelkkä keskustelu ei mene perille. Huomatkaa! Poika potkaisi (avuttoman) vauvan kaukaloa!!!
Jotkut vanhemmat tosiaan on niin tyhmiä, etteivät osaa kasvattaa lastaan vaan turvautuvat läimäytyksiin ja muihin väärin tekoihin. Lapsiparat.
Pidä turpas kiinni äläkä puutu muiden elämään. Saat vielä nokkaasi. Lisäksi mene kansalaisopistoon kirjoitustaidon oppitunneille.
Onko jo saanut itse kurinpalautusta tekosestaan.?
Lasten turvallisuudentunne on valitettavan monilla lapsilla järkkynyt ja painajaiset tulleet lähes jokaisena yönä, ja syynä lasten kokema pelko tulevasta pitkästä koulumatkasta.
Ei voi hyväksyä jos joku käyttää väkivaltaa lastaan kohtaan. Eikä sitä, että lapset joutuvat hyvin eriarvoiseen asemaan koulumatkasta riippuen. Toisilla vanhemmilla on varaa maksaa ja järjestää taxikyytejä sekä mahdollisuus jopa kuljettaa lapsensa kouluun.