Britannian työväenpuolueen ja ammattiyhdistysliikkeen EU-kriittisten alla olevasta linkistä löytyvä dokumenttielokuva kertoo, miksi äänestys EU-eron puolesta on vasemmistolainen vaihtoehto.
Katsokaa dokumentti ja heittäkää LI Anderssonin ja muiden rahaeliitin myyrien valheet roskakoriin!
https://www.youtube.com/watch?v=pq72f81kkM4
Katsokaa dokumentti ja heittäkää LI Anderssonin ja muiden rahaeliitin myyrien valheet roskakoriin!
https://www.youtube.com/watch?v=pq72f81kkM4
Vastaukset 17
Vanhimmat
...Brexitiä ei tule. EU ei ole demokratia eikä myöskään käytä demokraattisia keinoja. Jos äänestystulos on eliitille epämieluisa, eli irti Unionista, äänestystulos väärennetään, aivan kuten Itävallan presidentin vaaleissa tehtiin.
Kerropa mitä Itävallan presidentin vaaleissa väärennettiin. Oikeisto hävisi Vihreille.
"Itävallan sisäministeriö on pyytänyt valtakunnansyyttäjänvirastoa tutkimaan maassa äskettäin käytyjen presidentinvaalien epäselvyyksiä. Asiasta kertoi Star Tribune ( http://www.startribune.com/austrian-officials-ask-for-ballot-probe-in-presidential-vote/380812601/ )
Vaalien voittajaksi julistettu Alexander Van der Bellen ohitti viime viikonlopun vaaleissa äärimmäisen niukalla ääntenenemmistöllä Vapauspuolueen Norbert Hoferin. Hofer voitti enemmistön vaalipäivänä annetuista äänistä, mutta Van Der Bellen ohitti hänet postiäänten perusteella.
Juuri postiäänestyksen tulos on herättänyt Itävallassa ihmetystä. Hofer johti vaalipäivän äänestyksen jälkeen 144,006 äänellä ja 51,9 prosentin ääniosuudella Van den Bellenin 48.1 prosenttia vastaan.
Postiääniä annettiin ennätysmäärä – noin 750,000. Van den Bellen sai laskennan mukaan noin 63 prosenttia annetuista postiäänistä, Hofer puolestaan 37 prosenttia. Tätä vaalien yleisestä tuloksesta erittäin voimakkaasti poikkeavaa äänijakaumaa on kummasteltu Itävallassa laajalti.
Lopullinen kokonaistulos osoitti Van Der Bellenille noin 31 000 ääntä enemmän, Hänet julistettiin voittajaksi 50,3 prosentin äänisaaliilla.
Kireä ilmapiiri
Waidhofenin äänestysalueella raportointiin 146,9 prosentin äänestysaktiivisuudesta ( http://www.krone.at/Oesterreich/146.9_Prozent_Wahlbeteiligung_in_WaidhofenYbbs-Ministeriumspanne-Story-511598 ). Linzin alueelta raportoitiin 585 prosentin luvuista ( http://www.salzburg.com/nachrichten/dossier/bundespraesidentschaftswahl-2016/sn/artikel/1469-wahlbeteiligung-in-waidhofen-585-in-linz-197759/ )
Vapauspuolueen puoluesihteeri Herbert Kickl moitti postiäänestystä jo ennen tuloksen julkistamista. Hänen mukaansa postiäänestyksissä on aikaisemminkin ollut epäselvyyksiä. ( http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/05/23/oesterreich-fpoe-chef-strache-warnt-vor-wahlmanipulation/ )
Vapauspuolue on esittänyt äänien uudelleenlaskentaa, mutta se aikoo odottaa valtakunnansyyttäjän tutkimuksen valmistumista.
Häviölle jäänyt Norber Hofer on tunnustanut tappionsa, rauhoitellut kannattajiaan ja puhunut yhtenäisyyden puolesta. Tästä huolimatta maan ilmapiiri on jakautunut ja kireä. Krone-lehden lukijakyselyn mukaan 70 prosenttia vastanneista on sitä mieltä, että vaalimanipulaatioepäilyjä ei voi sivuuttaa huhuina. ( http://www.krone.at/Nachrichten/Sind_Geruechte_ueber_Wahl-Manipulation_uebertrieben-Ihre_Meinung_zaehlt-Abstimmung-5592/cache__-1/ )"
Haluatko kuulla vielä lisää?
Tutkitaan..ei tarkoita että vilppiä olisi ollut. Luulisin että aina kun äänestys on noin tiukka niin vaaditaan äänestystulosten uudelleen laskentaa ja tutkintaa äänestyksestä. Vihreä voitti ja mitää vilppiä ei ole löytynyt..
Mistä sinä sen etukäteen tiedät? Tutkintahan on vielä pahasti kesken. Tulokset on luvattu julkaista 6.7
Juuri niin. Alun perin keskustelu alkoi oikeiston vaalitappiota valittaneen kirjoittajan syytöksestä vaalien väärentämisestä. Mahdollisesti se olit sinä eri nimimerkillä?
Vaalit voittaneen Van der Bellenin ääniosuus oli jo vaalien ensimmäisen kierroksen postiäänistä niin suuri, että oli selvää hänen voittavan myös varsinaisen toisen kierroksen, kunhan toisen kierroksen postiäänet saadaan lasketuksi.
Vapauspuolueen puoluesihteerin Hoferin siteeraaminen vahvistaa vain sen, että tämä on huono häviäjä.
Kronen Zeitungin lukijagallupin siteeraaminen kertoo, että edes kolmannes Itävallan johtavan äärioikeistolehden lukijoista ei usko esitettyihin salaliittoteorioihin.
The Kronen Zeitung, commonly known as the Krone: Its political positioning is socially right wing and economically left wing. The Kronen Zeitung has often been accused of abusing its near monopoly to manipulate public opinion in Austria. Its many critics blame its populist style and emphasis on the topic of immigration for allegedly spreading "fear" and "hatred" among its readers.
Meillä+aikoinaan+naureskeltiin+Neuvostoliiton+ja+Kiinan+vaaleille++ja+niiden+lähes++100%+äänimäärille.+Nyt+meillä+on+Itävalta,+jossa+äänimäärät+ovat+useilla+alueilla+ylittäneet+100%+eräässä+jopa+500%+ja+aivan+sattumalta+tämä+EUn+suosikki+Van+der+Bellen+on++voittanut+juuri+niissä+vaalipiireissä+kirkkaasti.++Mieti+sitä.+
+Epäselvyyksiä+on+aivan+liikaa+jotta+tulos+olisi+uskottava
Tuohon voisi vielä lisätä, että suurta ihmetystä herättää myös vaalien toisen kierroksen valtava hylättyjen äänien määrä, joita ei ole ollut koskaan ennen Itävallan historiassa niin paljon.
Mark Twainia lainaten "Jos äänestämällä voisi vaikuttaa, ei meidän annettaisi äänestää "
Salaliittoa pukkaa, onko folio hattu tiukasti päässä..
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/198025-kova-kaanne-presidentinvaalien-tulos-kumottu-itavallassa
Eli Itävallassa harjoitettiin ihan tyylipuhdasta vaalivilppiä eunukkien toimesta. Vituttaako kun oikeus on voitti?
vasemmisto toimii hyvin .timo soini on rasisti.
[email protected]
Itävallan vaalien toisen kierroksen uusiminen on varmasti paras ratkaisu kaikkien kannalta. Se edistää koko euroopanlaajuisesti tärkeää keskustelua. Ylilyöntejäkin varmasti tulee, mutta eivätköhän nuo ole jo yhdestä Hitleristä saaneet tarpeekseen.
upup
mene venäjän ihe muualle postamaan..
lisää väkeä tänne rassepojille..
,ene vässykkä muualle rasesteista kirjoittamaan.