Jalkapalloilijat, he veyelät,aiskat teeskentelijät

ainaina

Kun katsoo jalkapallo-ottelua, niin ihmetyttää mistä pelaajat saavat itsensä hikisiksi. Koko peliajan vain 2-3 pelaajaa satunnaisesti juoksee muiden seuratessa seisoskelken näiden tekemisiä. Ehkä vain golfissa näkee laiskempaa touhua. Teeskentely näyttää kuuluvan asiaan. Jos toinen pelaaja sattuu tönäisemään, niin näyttävät kuperkeikat on välttämättömyys ja jalkaa täytyy pidellä ikään kuin olisi sattunut, vaikka mikään ei ole osunut jalkaan. Jos erotuomari ei ryhdy surkimusta säälimään, tämä surkimus nousee ja lähtee pois paikalta kuin mitään ei olisi tapahtunut - niin mitäänhän ei tapahtunutkaan. Jalkapallo -vetelien laiskureiden ja teeskentelijöiden tylsä peli, jossa ei tapahdu mitään, vain maali joskus ehkä kerran kahdessa tunnissa, jos viitsii katsoa.

4

277

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niimpäniinniin

      Miljonäärejä koko porukka joten ei sitä aina viitsi juosta ja potkia palloja. Palkkatasoon verrattuna harhasyöttöjä ja ohilaukauksia tulee liian paljon.

    • peräkammarinprovopojalle

      Voi miten latteaa. Jalkapalloilijat kuuluvat maailman kovakuntoisimpiin joukkueurheilijoihin kaikkien joukkuelajien vertailussa. Joka jätkä pl. maalivahti juoksee joka matsissa kymmenkunta kilometriä, koskee sitten palloon viisikymmentä tai viisi kertaa. Iso osa tuosta on intervallia, hyppäämistä ja syöksymistä. Siitä vaan kokeilemaan.

    • Kuvaruutuhuijaa

      Kyllä formulatkin näyttävät telkkarista hitailta. Mene katsomaan joku kunnon futispeli paikan päältä ja silmäsi avautuvat. Jos vielä pääsisit kentälle, niin tajuaisit pelin nopeuden vielä paremmin. Tylsyyteen en ota kantaa.

      • Anonyymi

        Potkupalloilijat laukovat yhtä kovaa harhalaukaksia kuin formula kulkee sikakännissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8088
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3882
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1360
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1193
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1099
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      925
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      787
    Aihe