Missä olit isä ja äiti kun lapsesi rälläsi rannalla mopolla, upotti veneen, katkoi airot, koivuja niin että ne retkottaa vedessä puoliksi poikki, viskoi järveen puoliksi palaneita puita, roskasi rannan ja särki roskasäkin.
Mitäpä olit tekemässä.
Annoit käteen teräseen , bensarahaa ja tulentekovälineet.
Mitäpä olit tekemässä.
Annoit käteen teräseen , bensarahaa ja tulentekovälineet.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Järkevintä on kysyä tekijältä suoraan edessäpäin ja sopia asia, tietenkin jos tekijä on tuttu ja tiedossa muutoin poliisi auttaa ja palvelee.
Tänne on turha kirjoittaa eivät nämä hellan teltut lue tätä palstaa...
Ei ole tapana liikkua öisin toisin kun nämä hellan teltut . Jos oisin nähnyt niin tuskin täällä kirjottaisin. Vanhemmat kenties saatta lukastakkin. Ja ensi yöksi homelite ja liekinheitin mukaan pennuille vai ?
Eikö ole ikinä käynyt mielessä että vesittävät oman tulevaisuutensa näillä rötöksillä , 12-15 kesäset kakarat. Kotonta opittu malli varmaan.