En ole kauheasti ollut koskaan kateellinen ruotsalaisille mistään, mutta kun "du Gamlaa.." vedettiin lähes puolen stadionin voimin jalkapallon EM-kisoissa, niin pieni kateus iski. Toivottavasti Suomikin joskus pääsisi areenoille. Jääkiekon kisat ei oikein samassa kategoriassa ole. Vaikken oikeastaan jalkapallosta pelinä niin perusta, niin se kumminkin on globaali kuningaspeli.
Nyt kannustetaan sitten vaan Ruotsia! Myös Islanti jatkoon, hienoa Pohjoismaat!
Heja Sverige!
8
118
Vastaukset
- HyväSuomi
Mitä ihmettä!? Ruotsihan PUTOSI kisoista, joten miten sitä voisi enää kannustaa? Saatikka, miksi ihmeessä suomalaiset kannustaisivat perivihollistaan?
Ruotsi ei tehnyt yhtäkään maalia, vaan ainokainenkin oli vastustajan oma maali. Zlatan oli taas limbo, kuten aina suurkisoissa.
Kyllä Suomikin TUOHON suoritukseen olisi pystynyt...;-)- jfkriihimäeltä
No katu ku se laatan ruotti paias, komiaaco.
"miksi ihmeessä suomalaiset kannustaisivat perivihollistaan?"
Ei tarvitse. Neuvostoliitto pienine vihreine huligaanineen pääsivät Siperiaan jo ensimmäisen kierroksen jälkeen.- Olematonvastus
Ruotsi on huolissaan Suomesta. Suomesta ei ole enää vastusta missään lajissa. Ei edes urheilussa.
- Maineenpilaus
Ruotsalaisia todellakin keljuttaa kun läheinen rakastettu itänaapuri on täys tuhnu. Fennot pilaa Ruotsinkin mainetta niinkuin aina huonot naapurit tekee.
- mitätäh
Jlee taa yksi monista psykoottisista, Jukka.
- henkkahenriT
Pitäisi siis Jukka Lainee mielestä palvoa jotain hikistä vanhaa slaavilaista kebab muslimia kuin puolijumalaa, onneksi ainakin etelässä enemmistö ei tuollaiseen ala.
- hehhh
Vai ihan gloobaali kuningaspeli riihimäen pullukan mielestä. Näytti olevan aika läpensä mätä, imagoa on nyt siistitty sponsorien uhattua lähteä. Espanja ei pysty ostamaan lopputuloksia sen enempää kuin Venäjä tai Ruotsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100991
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54918Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61810Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142741- 65685
- 78531
- 39508
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86507- 40506
- 70486