Suvarnabumin kenttä on suuri ja jalat hieman heikot niin voisiko joku joka tietää minkä sisäänkäynnin läheltä Finnairin lähtöselvitystiskit ovat nykyään.
Minkä sisäänkäynnin kohdalla Finski on Bangkokissa
15
220
Vastaukset
- Muuttuiyli2vuottasitten
Ovelta 4 (pratuu sii thaiksi) ja oikealla viimeiset tiskit
- TG960
Kyllä se Finnair ja niinku kaikki muutkin lentoyhtiöt näkyy ulkona olevissa tauluissa selkeesti ja taksikuskille voi sitten sanoa että pysähtyy nyt ja tässä.
- pratuu
Mikäs ne jalat saa niin heikoksi? Pattayalta tulossa parin kuukauden ränni takana ja on jalatkin vähän letkuna...pitääkö ryypätä niin paljon?
- Aloittajakiittää
Vanha urheilusta saatu vamma. Oikean jalan polvi. Alkoholi ei ole ongelma.
- onhnannoitajuttuja
Aloittajakiittää kirjoitti:
Vanha urheilusta saatu vamma. Oikean jalan polvi. Alkoholi ei ole ongelma.
Juu, naamakin punottaa kun on psoriasis, ei suinkaan viinan vedosta.
- IhanaThaimaa
Aika usealla Thaimaassa lomailleella naama punoittaa kotimatkalla. Ei tosiaankaan viinasta johdu vaan auringon otosta. Tietäisit jos olisit Thaimaassa joskus käynyt.
- HeseJ
Olen niin monta kertaa ollut että tiedän sen johtuvan tolkuttomasta ryyppäämisestä. Sinun kohdalla sama homma paitsi että et ole ulkomailla käynyt, juot vaan siellä Liperissä mutta naama punottaa.
- TiinaTölöstä
Ei kaikki dokaa kuin sä.
- avuttomalle
Nyt on lasten hyvä pysyä pois näiltä sivuilta. Kyllä thaikku thaikuskit löytää oikean gaten S.buhmilla, kun sanoo lentoyhtiön, minulla on tuttu taksikuski odottamassa aina Bangkokiin tultaessa gate n:o nelosen kohdalla.
Joskus Finskin gate tultaessa taisi olla 8, mutta nykyisin lennän Qatar airwaysillä Bangkokiin. - Yli15lähtöäSuvarnabum
Tullessa Bangkokiin voit mennä ulos mistä ovesta haluat onhan tuloaula eri kerroksessa kuin lähtöaula. Mutta taksia et sieltä saa tai tuurilla saat mutta taksit eivät saisi ottaa asiakkaita sieltä.Tilatut taksikuskit odottavat yleensä ovien 3 tai 4 luona, tai heti tullista ulos tullessasi,Kun taas taximetererit kerrosta alempaa. Itselläni myös vuosia ollut käytössä sama taksipalvelu firma ja kuski odottaa nimikyltin kanssa 3 tai 4 ovella se kerrotaan s-postissa Finnairin lähtöportti muuttui 8 neloseen noin kaksi vuotta sitten. On hyvä tietää lähtiessä mistä lyhin tie sisään ei ne kaikki kuskit tiedä ja saapuvia takseja ja busseja paljon kentällä .
- voevoevoetaas
avuttomalle kirjoitti:
Nyt on lasten hyvä pysyä pois näiltä sivuilta. Kyllä thaikku thaikuskit löytää oikean gaten S.buhmilla, kun sanoo lentoyhtiön, minulla on tuttu taksikuski odottamassa aina Bangkokiin tultaessa gate n:o nelosen kohdalla.
Joskus Finskin gate tultaessa taisi olla 8, mutta nykyisin lennän Qatar airwaysillä Bangkokiin.Jotenkin tuntuu että tämä Qatar Air tyyppi ei Suvarnabumilla ole käynyt vai tullessa gate 8
- näitäriittää
voevoevoetaas kirjoitti:
Jotenkin tuntuu että tämä Qatar Air tyyppi ei Suvarnabumilla ole käynyt vai tullessa gate 8
Qatar-tyyppi on sellainen nojatuolimatkaaja joka pippeli kourassa 24h siellä kunnan vuokra-asunnossa käy monessakin maassa.
- avuttomalle
näitäriittää kirjoitti:
Qatar-tyyppi on sellainen nojatuolimatkaaja joka pippeli kourassa 24h siellä kunnan vuokra-asunnossa käy monessakin maassa.
Manage booking
Find another booking
Booking reference (PNR) : XXXXXX
Booking status: Confirmed
Outbound flight
Helsinki Bangkok XXX, XX Nov 2016
Trip status Confirmed
Departure
Arrival
Departure 16:40 HEL
Helsinki, Helsinki Vantaa Airport
Finland
Terminal 2
Total duration
15h 0m
1 Stop(s)
Arrival 12:40 BKK
Bangkok, Suvarnabhumi International Airport
Thailand
Class
Economy (V)
Baggage Allowance - 30 Kgs Included More details
Repikää siitä, voitte tarkistaa Qatarin sivuilta lentoyhtiön lähtöajan Hgistä ja tuloajan Bangkokiin, huomioikaa painoraja 30 kg
- ihmettelenmäkovasti
Mitä ihmeettä teet 30 kilolla tavaraa Thaimaassa??????
- Vastausihmett
Hei MInun laukku painoi Huhtikuussa 25 kg, olisin joutunut maksumieheksi, mutta tuhlasin pisteitä Hel-Arn-välillä business korotukseen. Minun matkalaukussa kulki tuliaiset Thaimaahan: suklaakonvehteja ja -levyjä, juustoa (joka on kallista Thaimaassa). Tärkein unohtui Juhla-mokka, itselle ja suomailaisille tutuille paljon. Itse ei tarvitse viedä normaalimatkavarusteita sinne, koska ne ovat eräässä thai omakotitalossa. Kyllä siitä apua myös seuraavalla kerralla on apua, kun matkustan sinne kolmeksi kuukaudeksi. Kerran toin 10 kg mangoja (silloin oli paluussa Finskin business-korotus).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176215Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845318Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193555Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400