http://www.moottori.fi/ajoneuvot/jutut/kia-laatukunkuksi-yhdysvalloissa-porsche-toinen/
Rahalle vastinetta. KIa powa!
PARASTA LAATUA
11
258
Vastaukset
- takuullaSitäMyydään
Suomessa hinta vaan on liian kova laatuun ja ominaisuuksin nähden.
Se mikä toteutuu jenkkilässä ei päde täällä. - jahnos
Tässä ei hinnalla ollut mitään tekemistä. Ainoastaan laadulla, eli jos Kian hinta on Suomessa kallis, kyse on premium tuotteesta.
- LujaaLaatua
2v. jo ajanut Kialla ja laadukas on minunkin mielestä, ei mitään ongelmia. Päihitti Porshenkin vertailussa mikä hivelee tietenkin itsetuntoa, onhan se monta kertaa kalliimpi menopeli kuin laadukkaampi Kia.
- KiaRiovm2016
Itsellä ollut Kia Rio nyt vähän päälle 3kk kuten tuon tutkimuksenkin autot ja eipä voi muuta kuin olla samaa mieltä tutkimuksen kanssa, on saanut vaan ajaa ja tankata :)
Näiden tutkimustulosten perusteella odottaisin huolettoman menon jatkuvankin vuosikausia.
Valmistaja vaikuttaa selkeästi lähteneen oikealle tielle autojen suosiota kasvattaakseen, luotettavuus on varmasti autojen yksi tärkeimmistä ominaisuuksista ja vielä tärkeämpää se on tällaiselle melko tuoreelle automerkille. Autojen muotoilukin miellyttää ja ihan ok ajettavakin joten Kia lienee yksi parhaimmista kokonaisuuksista luotettavia käyttöautoja tarvitseville. Ainakin itse koen että Rio vastaa erittäin hyvin autotarpeitani.
- Laatupeli
Yli 8 vuotta ceedi alla ja matka jatkuu! Ameriikassakin ymmärretään laadun päälle!
Suomessa hinnoitellaan mielikuvien perusteella.- jälkimvikapesätsidsgvw
Vw mielikuvat.
Kts, mtv autouutiset lifestyle - Kia-hyvä
Hinta-laatusuhde on nyt kohdillaan. Kia on löytänyt oikean tien auton valmistuksessa, laatua arvostetaan ja eikä ole hinnallakaan pilattu.
- glx
Myös minulla on 8 vuoden kokemus kahdesta Kiasta, ja 40 vuoden kokemus muista merkeistä. Kiat ovat toimineet parhaiten, joskin ajettavuudessa häviävät joillekin edellisille autoilleni.
- egonoomi
Kolmen kuukauden kalluppi pidetty on se laatukas ny sitten?
- sitäjatätänoin
No onhan noita kalluppeja. Ajan kyllä Kialla, mutta en näe ruususten unta. Kaikkia autoja tulee huoltaa ja kaikissa on enemmän tai vähemmän vikoja. Uutena olen aina autoni ostanut. Edellisessä Volkkarissa tosin oli näihin kilometreihin (nyt 90tkm) enemmän vikoja, mutta liekö ollut yksittäiskappale.
- Kiajyrää
Jenkit ymmärtääkin autoista jotain, ne tietää mikä on paras.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353