PARASTA LAATUA

kiaparas

11

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • takuullaSitäMyydään

      Suomessa hinta vaan on liian kova laatuun ja ominaisuuksin nähden.
      Se mikä toteutuu jenkkilässä ei päde täällä.

    • jahnos

      Tässä ei hinnalla ollut mitään tekemistä. Ainoastaan laadulla, eli jos Kian hinta on Suomessa kallis, kyse on premium tuotteesta.

    • LujaaLaatua

      2v. jo ajanut Kialla ja laadukas on minunkin mielestä, ei mitään ongelmia. Päihitti Porshenkin vertailussa mikä hivelee tietenkin itsetuntoa, onhan se monta kertaa kalliimpi menopeli kuin laadukkaampi Kia.

      • KiaRiovm2016

        Itsellä ollut Kia Rio nyt vähän päälle 3kk kuten tuon tutkimuksenkin autot ja eipä voi muuta kuin olla samaa mieltä tutkimuksen kanssa, on saanut vaan ajaa ja tankata :)
        Näiden tutkimustulosten perusteella odottaisin huolettoman menon jatkuvankin vuosikausia.

        Valmistaja vaikuttaa selkeästi lähteneen oikealle tielle autojen suosiota kasvattaakseen, luotettavuus on varmasti autojen yksi tärkeimmistä ominaisuuksista ja vielä tärkeämpää se on tällaiselle melko tuoreelle automerkille. Autojen muotoilukin miellyttää ja ihan ok ajettavakin joten Kia lienee yksi parhaimmista kokonaisuuksista luotettavia käyttöautoja tarvitseville. Ainakin itse koen että Rio vastaa erittäin hyvin autotarpeitani.


    • Laatupeli

      Yli 8 vuotta ceedi alla ja matka jatkuu! Ameriikassakin ymmärretään laadun päälle!
      Suomessa hinnoitellaan mielikuvien perusteella.

      • jälkimvikapesätsidsgvw

        Vw mielikuvat.
        Kts, mtv autouutiset lifestyle


      • Kia-hyvä

        Hinta-laatusuhde on nyt kohdillaan. Kia on löytänyt oikean tien auton valmistuksessa, laatua arvostetaan ja eikä ole hinnallakaan pilattu.


      • glx

        Myös minulla on 8 vuoden kokemus kahdesta Kiasta, ja 40 vuoden kokemus muista merkeistä. Kiat ovat toimineet parhaiten, joskin ajettavuudessa häviävät joillekin edellisille autoilleni.


    • egonoomi

      Kolmen kuukauden kalluppi pidetty on se laatukas ny sitten?

    • sitäjatätänoin

      No onhan noita kalluppeja. Ajan kyllä Kialla, mutta en näe ruususten unta. Kaikkia autoja tulee huoltaa ja kaikissa on enemmän tai vähemmän vikoja. Uutena olen aina autoni ostanut. Edellisessä Volkkarissa tosin oli näihin kilometreihin (nyt 90tkm) enemmän vikoja, mutta liekö ollut yksittäiskappale.

    • Kiajyrää

      Jenkit ymmärtääkin autoista jotain, ne tietää mikä on paras.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      110
      5558
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      95
      4821
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4774
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      368
      2225
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      118
      2065
    6. 108
      1807
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1577
    8. 371
      1318
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1151
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      222
      1135
    Aihe