Vanhempi ja kestävämpi

Vanhaori

Mitä mieltä olette seksistä vanhemman miehen kanssa, onko se parempaa kuin hätäinen nuoren miehen kanssa

17

802

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Satakuus

      Vanhempi jaksaa pidättää ja nauttia..

    • Yks---

      Vanhemmalla miehellä usein paksu muna ja siitähän varttuneemmat naiset pitää. Paljaalla tietty.

    • lerrrppa

      Vanhemmilla miehillä on usein puolilerppa/kova muna.

    • vanhempiparempi

      Vanhempi on parempi. Tuntenut aina vetoa kypsiin miehiin,ainakin n 10 vuotta itseäni vanhempaan. he kohtelevat naista hyvin kuin herrasmies, ja ovat taitavia, ihania rakastajia..;)! Siksi parhaiten nautin kypsän miehen kanssa. Minulle on tärkeää tunne, turvallisuus ja lämpö. Yksi rakastajani oli 68-v, ihanin minkä koskaan tavannut ja kokenut!

      • xcccgggb

        Työnnä löylykauha perseeseen lumppu


      • Ota yhteyttä niin voidan sopia naimisesta [email protected]


    • Nautitaanme

      Olis Oulussa 54 v mies, mallia kestävä tarjolla.
      Miten on naiset tyylikkäät

    • rouva65vee

      Nuoret parikymppiset pojat laukoo sarjatulella. Vanhoista keski-ikäisistä lerppamunista ei ole minkään kehuvat vaan saavutuksillaan.

      • Turha itsensä kehuminen, ei kuulu minun tapoihini.


    • ikävä96

      olisi hauskaa kokee

    • ikävä96

      Tottakai

    • Pe69

      Kokonaisuudessa menee 50-60. Nuorempana kerrat oli tärkeämpiä ja niitä oli pari enemmän, mutta kertojen välillä tuli pieni tauko. Nyt kerta kestää kauemmin ja mutta on myös oppinut tarvittaessa hillitsemään itseään. Joten taukoja on vähemmän. Ajan myötä on oppinut huomioimaan naisen paremmin, tietää, mistä nainen pitää, mutta opiskeltavaa riittää, avoimin mielin. Kuka mistäkin tykkää.

    • mekkk

      Vanha mies voi kestää mutta se nuori mieskin kestää kun ne jaksaa naida vaikka 5 kertaa kun vanha jaksaa 2 kertaa. Itsekkin nuorena jakso ihan hyvin naida pitään ja jos ei muuten niin se kolmannella kerralla ei irtoa nopeasti ja se siitä. Jos nainen haluaa monta kerta sekstailla vaikka 6 tunnin aikana niin silloin nuorempi mies on parempi.

    • todellistatietoa

      Tuo on täyttä bulsshittiä sanoa, että vanhempi mies kestäisi pidempään. Tokihan se tunto kalussa heikkenee iän myötä, mutta myöskin erektion kestävyys heikkenee.
      Nuorena teininä kokeilin, että kuinka pitkään kalua voi seisottaa yhtä mittaa rauhallisella runkkaamisella, niin pääsin kolmeen tuntiin ennen kuin oli pakko laueta. Ei puhettakaan, että moiseen kestävyyteen kykenisi enää lähes nelikymppisenä.
      Eli jos nuorimies vaan osaa hallita omaa laukeamistaan, niin kyllä sitä kestoa piisaa taatusti pidempään, kuin papparaisilla, joilla kalu tahtoo pehmetä vähänkään pidemmässä aktissa. Itellä pelaa vielä hyvin, mutta jokusen kerran on jo sotilas kaatunut kesken hommien tälläkin ikää mennessä huonona päivänä, eli vanhuus tulee vääjäämättä kun testosteroni tasot lähtee laskemaan.

    • Nainen_24_ja_puol

      50-60 vuotiaat miehet ovat ylivertaisia seksissä. Osaavat kaikki kikat ja vehjekkin toimii vielä 20-35 vuotiaat ovat säälittäviä reppanoita.

    • paras_orkku_suulla

      Totta, vanhemmalla ei muna ehkä ole yhtä kovassa iskussa, mutta kädet ja kieli sitäkin enemmän.

      • Täällä olisi 50v. mies jos sinua kiinnostaa niin ota yhteyttä niin voidaan sopia paremmin


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      628
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      33
      608
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      570
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      15
      564
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      36
      503
    6. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    7. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      57
      464
    9. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      43
      460
    10. Ikuisesti rakastan...

      Erästä vanhempaa miestä! 💜
      Ikävä
      26
      457
    Aihe