Vanhempi ja kestävämpi

Vanhaori

Mitä mieltä olette seksistä vanhemman miehen kanssa, onko se parempaa kuin hätäinen nuoren miehen kanssa

17

784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Satakuus

      Vanhempi jaksaa pidättää ja nauttia..

    • Yks---

      Vanhemmalla miehellä usein paksu muna ja siitähän varttuneemmat naiset pitää. Paljaalla tietty.

    • lerrrppa

      Vanhemmilla miehillä on usein puolilerppa/kova muna.

    • vanhempiparempi

      Vanhempi on parempi. Tuntenut aina vetoa kypsiin miehiin,ainakin n 10 vuotta itseäni vanhempaan. he kohtelevat naista hyvin kuin herrasmies, ja ovat taitavia, ihania rakastajia..;)! Siksi parhaiten nautin kypsän miehen kanssa. Minulle on tärkeää tunne, turvallisuus ja lämpö. Yksi rakastajani oli 68-v, ihanin minkä koskaan tavannut ja kokenut!

      • xcccgggb

        Työnnä löylykauha perseeseen lumppu



    • Nautitaanme

      Olis Oulussa 54 v mies, mallia kestävä tarjolla.
      Miten on naiset tyylikkäät

    • rouva65vee

      Nuoret parikymppiset pojat laukoo sarjatulella. Vanhoista keski-ikäisistä lerppamunista ei ole minkään kehuvat vaan saavutuksillaan.

      • Turha itsensä kehuminen, ei kuulu minun tapoihini.


    • ikävä96

      olisi hauskaa kokee

    • ikävä96

      Tottakai

    • Pe69

      Kokonaisuudessa menee 50-60. Nuorempana kerrat oli tärkeämpiä ja niitä oli pari enemmän, mutta kertojen välillä tuli pieni tauko. Nyt kerta kestää kauemmin ja mutta on myös oppinut tarvittaessa hillitsemään itseään. Joten taukoja on vähemmän. Ajan myötä on oppinut huomioimaan naisen paremmin, tietää, mistä nainen pitää, mutta opiskeltavaa riittää, avoimin mielin. Kuka mistäkin tykkää.

    • mekkk

      Vanha mies voi kestää mutta se nuori mieskin kestää kun ne jaksaa naida vaikka 5 kertaa kun vanha jaksaa 2 kertaa. Itsekkin nuorena jakso ihan hyvin naida pitään ja jos ei muuten niin se kolmannella kerralla ei irtoa nopeasti ja se siitä. Jos nainen haluaa monta kerta sekstailla vaikka 6 tunnin aikana niin silloin nuorempi mies on parempi.

    • todellistatietoa

      Tuo on täyttä bulsshittiä sanoa, että vanhempi mies kestäisi pidempään. Tokihan se tunto kalussa heikkenee iän myötä, mutta myöskin erektion kestävyys heikkenee.
      Nuorena teininä kokeilin, että kuinka pitkään kalua voi seisottaa yhtä mittaa rauhallisella runkkaamisella, niin pääsin kolmeen tuntiin ennen kuin oli pakko laueta. Ei puhettakaan, että moiseen kestävyyteen kykenisi enää lähes nelikymppisenä.
      Eli jos nuorimies vaan osaa hallita omaa laukeamistaan, niin kyllä sitä kestoa piisaa taatusti pidempään, kuin papparaisilla, joilla kalu tahtoo pehmetä vähänkään pidemmässä aktissa. Itellä pelaa vielä hyvin, mutta jokusen kerran on jo sotilas kaatunut kesken hommien tälläkin ikää mennessä huonona päivänä, eli vanhuus tulee vääjäämättä kun testosteroni tasot lähtee laskemaan.

    • Nainen_24_ja_puol

      50-60 vuotiaat miehet ovat ylivertaisia seksissä. Osaavat kaikki kikat ja vehjekkin toimii vielä 20-35 vuotiaat ovat säälittäviä reppanoita.

    • paras_orkku_suulla

      Totta, vanhemmalla ei muna ehkä ole yhtä kovassa iskussa, mutta kädet ja kieli sitäkin enemmän.

      • Täällä olisi 50v. mies jos sinua kiinnostaa niin ota yhteyttä niin voidaan sopia paremmin


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      61
      3740
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      87
      3138
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      79
      2360
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1610
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      66
      1344
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      89
      1213
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      33
      1092
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1001
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      995
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      962
    Aihe