BRITIT LÄHTEE EU:sta!

Loistava juttu.

Sittien vaan muut perässä.
12123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vain Suomi jää maksamaan jäsenmaksuja sekä tukemaan Kreikkaa koska meillä niin EU-myönteinen hallitus ja Soini siinä vahvana lenkkinä EU:n takana.

Äänestä
  • Nythän Suomi maksaa vähemmän jäsenmaksuja kun tapanahan on ollut että Suomi maksaa osan brittien jäsenmaksusta.

    Äänestä

No niin! Eron EU:sta ei pitänyt Suomi-oikeistovasuri-punikki-poliitikkojen mielestä olla edes mahdollista saati Suoli24-palstan vähemmän viisaiden. Kyllä mahtaa vituttaa olla väärässä :D Ja nyt ainakaa suomalaisten poliitikkojen on turha valehdella mitä tulee eroon vaihtoehtona.

Äänestä
  • Tämän palstan punikit ovat syntymäluusereita ja heikkoälyisiä.

    Äänestä

EU:n kuuluukin hajota palasiksi.

Äänestä

Hyvä, että päästiin niistä eroon. Heh.

Äänestä

CAMERON PUHUU JUURI NYT WESTMINSTERISSÄ DOWNING STREET KYPÄN EDESSÄ

CAMERONIN PUHE NÄKYY SUORANA TÄÄLTÄ
http://www.theguardian.com/politics/live/2016/jun/23/eu-referendum-result-live-counting-leave-remain-brain-in-europe?CMP=share_btn_tw

DEUTSCHE WELLE POVAA UUDEKSI PÄÄMISTERIKSI KANSAA EDUSTAVAA ENTISTÄ LONTOON KAUPUNGINJOHTAJAA

POIKAMAISTA BORIS JOHNSONIA
https://www.youtube.com/watch?v=W4viDHQwcw0

http://www.dw.com/en/gaffe-prone-boris-johnson-could-be-next-uk-pm/a-19350055

Äänestä

Raamatun ennustukset alkavat toteutua,sillä Eu:hun jään vain 10 maata. Näin on tutkittu ja näin se menee.

Äänestä

"EU-päättäjät" eivät vain uskoneet, että kansa ei haluaa EU;sta liittovaltiota, politikot ja finanssimaailma heidän kauttaan haluaa, koska se antaa vallan "rahalle".

Britannia näyttää tietä, jota muiden, kansojen jotka haluavat itsenäisiä valtioita olle, tulee seurata.

Yhteistyötä totta kai tulee tehdä EU;ssa, mutta liittovaltiota kansat eivät halua, eivätkä edes "suljettuja" sisämarkkinoita. Politikon typerykset politikot kun asian ymmärtäisivät.

Äänestä

Osakekurssit laskevat ympäri maailmaa, Englannin pörssi selvässä alaspäin, Englannin pankkien osakkeet suoraan sanoen syöksyvät, punnan avo putoaa reipaasti. Ja täällä joku jaksaa hehkuttaa Englannin EU-eron puolesta, vaikka tämä vaikuttaa myös Suomen talouteen selvästi.

Orastavan Suomen talouden nousun povataan katkeavan. Soini on erittäin pahoillaan tapahtuneesta. Se tietää lisää vaikeuksia Suomen talouteen ja tätä kautta työttömyys ei ainakaan laske. Josta taas seuraa että persujen kannatus ei taatusti lähde nousuun. Hallituksessa ollessa kun ei voi vastuuttoamsti elämöidä EU-erolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskasta.eroon kirjoitti:

Loistava juttu.

Sittien vaan muut perässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu