Rauhaanpakottajaksi Israelin puolesta

Suomen puolustuspolitiikka paisuu kuin pulla. Seuraavaksi mennään rauhoittelemaan palestiinalaisia Israelin puolesta Nato-jäsenyyden vuoksi.

http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:3:0:0,4:3:1:1:2005-01-11,4:276354,1:0:0:0:0:
198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oletteko tulleet ajatelleeksi yhtä seikkaa.?
Onko toista kansaa,jota on orjuutettu,tapettu ja ajettu maasta toiseen niin paljon ,kuin israelin kansaa,eikä omassa maassaankaan heille anneta rauhaa.

Eikä he ole sen pahempia,kuin muutkaan.

Nyt arabit rassaavat,minkä kerkiävät,ja heti kun israel nappaa täysin oikeutetusti turpaan,on asenne sellainen,että israel hyökkäsi. Vaikka ne on pakotettu hillitsemään niitä pommin paukuttajia.

Minä sanon,että israelin pitäisi antaa vapaasti ratkaista se helvetin kierre. Koska arabit ei halua rauhaa.

Niiden uskonnon opetuksessa käsketään tappamaan israelin kansa, ja niiden vanhemmat usuttavat pentunsa jatkamaan idioottimaista vihaa.

Asiat lähi-idässä tulevat menemään raamatun ilmoituksen mukaan,ja lopulta israel on vapaa noista herhiläisistä,mutta kauhean kärsimyksen kautta.

On se yhtä pirua,ettei koskaan saa kansana elää rauhassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mieron Tie kirjoitti:

Suomen puolustuspolitiikka paisuu kuin pulla. Seuraavaksi mennään rauhoittelemaan palestiinalaisia Israelin puolesta Nato-jäsenyyden vuoksi.

http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:3:0:0,4:3:1:1:2005-01-11,4:276354,1:0:0:0:0:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu