Yrittäjä! Tiesitkö tämän?

On näköjään mahdollista tehdä 144 000 euron liikevaihdolla 417 000 euron voitto:

http://yritys.taloussanomat.fi/y/eriksen-oy/espoo/0721952-3
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kai tuossa mitään ihmeellistä ole? Liikevaihtoon ei lasketa satunnaisia eriä, käyttöomaisuuden myyntiä jne., mutta ne näkyvät tilikauden tuloksessa. Ko. yrityksellä näyttää liikevaihto olevan murto-osa parin vuoden takaisesta eli varsinainen toiminta on melkein loppunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


babaindamen kirjoitti:

On näköjään mahdollista tehdä 144 000 euron liikevaihdolla 417 000 euron voitto:

http://yritys.taloussanomat.fi/y/eriksen-oy/espoo/0721952-3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu