suurimpaan pakolaisongelmaamme, josta ei näy loppua.
Eu:sta tullut Jenkkien ohjaam oma isisjärjestö, joka puhdistettava !
EU:sta erotettava libyan pommittajat,kun syyllisiä
6
272
Vastaukset
- St.Peter
Aaprahammi se jaksaa sekoilla, olli sitten juhannus tai joulu.
- xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
lisää rautaa vaan onpahan vahenmän tulijoita
- Abrahamm
Tällä ne selkään ampujat ja takalinjan miehet huutelee, kun muuta ei osaa ?
- Ivanovits
Sinäkö sitten osaat jotain? Et muuta kuin sekavaa möilinää ilman päätä ja häntää monella palstalla. Hakeudu edes peruskoulun ala-asteen äidinkielen tukiopetukseen, jotta tajunnanvirrastasi saisi jotain tolkkua! Ja senkin jälkeen pidä parin päivän tauko ryyppäämisessä, ennen kuin tulet nettiin!
- Abrahamm
Äidinkieli ei ole järkevyyden tae, kun sivistyneet propakandan alustajat ei pääse asioissa puusta pitempään, muuten kun rehvastelemalla ?
- Kallonkutistaja_
Kyllä äidinkielen osaaminen on suuressa määrin hyvä mittari yleiselle järkevyydelle. ja loogiselle päättelykyvylle. Se osoittaa myös yleistä henkistä kypsyystasoa. Tämä on perusteellisesti tutkittu asia eri kulttuureissa. Sen vuoksi myös Suomessakin on ollut ylioppilaskirjoituksissa äidinkielen koe pakollisena.
Toki on olemassa monia hyvinkin lahjakkaita poikkeustapauksia, mutta he tuntevat rajoituksensa, eivätkä suolla kroonisesti soopaa netin politiikkapalstoille jokaisen pakkomielleyhtymän yllättäessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098