Sinulla on jo kaikki

mitä oikein kaipaat?
18404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Njää..mutta ei passaa valittaa :) En ehkä kaipaa enää mitään. Olen tajunnut että juna porhalsi ohi ja mä jään laiturille pällistelemään. Mutta mä keksin jotain muuta elämälleni, enkä kaipaa kaipaamista. Haaveilen kaikenlaista, mutta realistisena ihmisenä tiedän haaveet haaveiksi, ei ne ole aaveet mulle.

Oo kesä ihana on..en ole onneton.

Äänestä

Periaatteessa kyllä on, mutta se sopiva mies puuttuu, joka toisi elämääni jotain sisältöäkin. Ulkoisesti puitteet hämää ulkopuolisia ihmisiä ja luullaan että elämäni on upeaa ja ihanaa. Ei se sitä useinkaan ole ollut viimeaikoina.

Äänestä

Kaipaan virkistävää unta, rauhaa ajatella, juoksulenkin jälkeistä autuuden tunnetta, kavereitani, salmiakkia, yhtä miestä, edesmenneitä rakkaitani, kadonnutta reseptiä, inspiraatiota, sinne mistä palasin.

Äänestä

Kyllä. Sehän on pääasia, että itse tietää.

Äänestä

Jännitystä tähän harmaaseen arkeen ei muuta.

Äänestä

mutta se on vaan sinun mielestä, ei minun, sillä se suuri sydämenvalloittaja on karkuteillä :(.
Oletko se sinä?

Äänestä

Yhtä ässykkää yhä vain.

Äänestä
  • Minuako? ;)
    Kaipaan edelleen miestä, josta tykkään kovasti.

    Äänestä

  • Ässänen kirjoitti:

    Minuako? ;)
    Kaipaan edelleen miestä, josta tykkään kovasti.

    Jos olet eräs söpöläinen, joka hymyilee ihanasti kun kohdataan, niin ehkäpä :)

    Äänestä

  • ainahansaatoivoa kirjoitti:

    Jos olet eräs söpöläinen, joka hymyilee ihanasti kun kohdataan, niin ehkäpä :)

    Voihan sitä tosiaan toivoa.
    Koska ollaan viimeksi hymyilty toisillemme?

    Äänestä

Ei ole sitä ihanaa miestä.,jota rakastan ja jonka haluan.olen vuosia kitunut onnettomassa liitossa.mieheni ei arvosta minua yhtään...olen rakastunut toiseen vaikka en saisi..............teen

Äänestä
  • Miehen kirjoittama viesti varmaankin jostain duuninsa naisestea. Tämä palstamies joka työpaikalla on päällikkö saisi jo lopettaa nämä kirjoittelut

    Äänestä

  • Jos hän työpaikkaansa käyttää tuollaiseen tarkoitukseen ura voi miehellä kohta olla ohi. Kerää kaikki todistusaineisto häntä vastaan.

    Äänestä

  • seon jo tarpeeksi että hän ilmoittaa olevansa perheellinen mies valheellisesti ja viettää täällä kaiken aikansa kirjoitellen provoja työpaikan ihmisistä ja tavallaan varastaa heidän persoonan on se tuomittava teko. Eikä mikään pieni sellainen.

    Äänestä

  • Ymmärrän. mutta mitäpä se perheellisyys tähän liittyy, parempi vaan jos kahelilla ei sellaista ole, niiden perheenjäsenten kannalta siis.

    Äänestä

Tiedän mitä minulla on ja mitä ei. Tiedän mitä haluan ja mitä en.

Äänestä

Tiedän kelle kuulun
Ja varsinkin sen kelle en...

Äänestä

Kaipaan yhtä vässykkää, joka ei ota yhteyttä:(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedätkö.itse kirjoitti:

mitä oikein kaipaat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu