Paras paikka tavata->tutustua->rakastua

Kertokaa hyviä ensitreffi paikkoja ja kokemuksia niistä. Ei siis mitään tyyliin leffa/kahvila. Vaan jotain erilaista.. jossa voi mahdollisesti tehdä/katsella jotain mutta samalla jutella ja tutustua. Mielellään pääkaupunki seudulta.
2396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokeilepa joitakin hyviä bileitä, joita on tarjolla erittäin runsaasti.

www.accesss.org
www.klubitus.com

Luonnollisesti konemusiikkia. :) Yleensä tosin tämäntyyppisiin bileisiin mennään tanssimaan, mutta välillä voi hengähtää ja jutella henkeviä.

Tosin, korvatulpat pakolliset. :/

Äänestä
  • pauketta ja ruoskaa ja kissoja ympärille!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelimies kirjoitti:

Kertokaa hyviä ensitreffi paikkoja ja kokemuksia niistä. Ei siis mitään tyyliin leffa/kahvila. Vaan jotain erilaista.. jossa voi mahdollisesti tehdä/katsella jotain mutta samalla jutella ja tutustua. Mielellään pääkaupunki seudulta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu