Eräs asia jota palstalla ei ole kukaan tainnut ymmärtää on se, että Iso-Britannian kuningatar Elisabeth II ei tule sallimaan sitä, että hän jäisi historiaan kuningattarena joka menetti puoli valtakuntaa ja tuhosi Euroopan yhtenäisyyden. On täysin selvää, että hovi tulee pysäyttämään Brexitin tapahtumisen, mutta kansan annetaan nyt ensin aikansa mölytä ja sitten hänen majesteettinsa puhaltaa pelin poikki ja Brexit perutaan. Myöskään Iso-Britannian parlamentti ei ole Brexitin kannalla, joten kuningatar saa vahvan tuen Brexitin pysäyttämiselle parlamentista.
Jatkossa kansan ei enää anneta päättää asioista Iso-Britanniassa vaan päätökset tekee suvaitsevainen ja hyvin koulutettu eliitti, kansalle vain kerrotaan mitä päätettiin.
Hänen majesteettinsa pysäyttää Brexitin
13
206
Vastaukset
- brexitnurin
Rasistivajakkien kannattaa muistaa tuo, että Kuningatar Elisabeth ei tosiaan anna Brexitin toteutua missään olosuhteissa koskaan. Iso-Britannian yhtenäisyys menee Brexitin edelle ja Iso-Britannia jää EU-jäseneksi.
- juutinraumaa
Hengitä välillä keuhkotautinen..
- Nimiherkki
Älä unohda että Winston Churchill oli nuoren Elisabethin neuvonantaja:
Winston Churchill: "Islam on yhtä vaarallinen ihmisessä kuin vesikauhu koirassa".
Tuskinpa Elisabeth oppi-isänsä hylkäisi, kun tämän ennustukset ovat käyneet toteen.
http://2.bp.blogspot.com/-88DcjKcD4Ko/VT--7fhWJkI/AAAAAAAABy0/RepN6evozfU/s1600/Winston Churchill.Islam.jpg
http://www.barenakedislam.com/wp-content/uploads/2015/04/BmOzsMXCUAAcJkG_pngmedium-vi.png - brexitperutaan
Nimiherkki kirjoitti:
Älä unohda että Winston Churchill oli nuoren Elisabethin neuvonantaja:
Winston Churchill: "Islam on yhtä vaarallinen ihmisessä kuin vesikauhu koirassa".
Tuskinpa Elisabeth oppi-isänsä hylkäisi, kun tämän ennustukset ovat käyneet toteen.
http://2.bp.blogspot.com/-88DcjKcD4Ko/VT--7fhWJkI/AAAAAAAABy0/RepN6evozfU/s1600/Winston Churchill.Islam.jpg
http://www.barenakedislam.com/wp-content/uploads/2015/04/BmOzsMXCUAAcJkG_pngmedium-vi.pngKuningatar Elisabeth tulee säilyttämään Iso-Britannian yhtenäisyyden joustamalla islamin suhteen sen verran, että Iso-Britannia pysyy EU:ssa ja muslimit ovat jatkossakin tervetulleita Iso-Britanniaan lakien mukaisella tavalla. Brexit perutaan takuuvarmasti.
- Nimiherkki
brexitperutaan kirjoitti:
Kuningatar Elisabeth tulee säilyttämään Iso-Britannian yhtenäisyyden joustamalla islamin suhteen sen verran, että Iso-Britannia pysyy EU:ssa ja muslimit ovat jatkossakin tervetulleita Iso-Britanniaan lakien mukaisella tavalla. Brexit perutaan takuuvarmasti.
Kuka sen peruu? Ja miksi peruisi?
Elisabethilla ei ole valtaa siihen. Ainoa mitä hän voi tehdä on vedota Skotlantiin kuten hän jo teki Skotllannin äänestäessä itsenäisyydestä.
- suvakkinatsille.lyijyä
Menehän natsi jo nukkumaan.
- brexitperuuntuu
Olen myös homo ja työtön punikkiluuseri.
- juutinraumaa
Oli se kyllä merkillistä kun Cox sillä tavalla menehtyi.. pakolaisten hyysääjä. Sitten arveltiin sen asian satavan Remainin laariin.. ja sitten alkoi jo tulla ovensuumuslimiperseidenhaistelukyselyjä.. ja brexit porukka alkoikin jäädä jalkoihin näissä haistelugallupeissa..
ja sitten kävikin ihan toisin.. ja sitten skotlannin horatsu seisoo ovella kuin olisi osoite Downingst. 10 ja pitää saada oma äänestys, ja ettei vaan käy niin.. että ei käy yhtään mitenkään.
Horatsu vaan vetää vitun päähänsä ja huutaa.. vittuuks mulkkaatte- juutinraumaa
Pieni päivitys; Cameron jo kautta rantain antoi ystävällisen mielipiteen, että Skotlanti ei tarvitse uutta äänestystä itsenäisyydestä
- hyvä_syy_vastustaa
Euroopan liittovaltiossa monarkiat on lakkautettu joten kruunupäät joutuisivat työttömäksi.
Englannin Kuningattarella ei ole poliittista päätösvaltaa.
Kuten ei muillakaan euroopan kuninkaalla.sta Ne ajat milloin kuninkaalliset päätti asioista ovat historiaa.- Kaikkenne_yritätte
Luleeko aloittajaurpo että Kunigatar pitää valtionsa sosialisoinnista. Mikä helvetin kuninkaallinen sellainen on joka liittää valtionsa toiseen valtioon. Lisäksi Elisabethin rooli on kuten Ruotsin Kuninkaan eli täys sirkuspelle vailla valtaa.
- ht5434rt4
Brexitin välttämiseen on vielä monta keinoa:
- äänestys oli juridisesti neuvoa-antava, eli päättäjillä on mahdollisuus olla huomioimatta äänestystulos. Sillä kuitenkin uhraavat omat poliittiset uransa.
- pääpuolueet ovat EU-jäsenyyden kannalla
- Skotlanti voi veto-oikeudellaan estää brexitin toteutumisen. Voivat uhkailla Britanniasta eroamisella ja kunigaskunnan hajottamisella, jos Brexit toteutuu.
- Pohjois-Irlannin kohdalla sama kuin yllä Skotlannin tapauksessa
- kuningattaren kannanotto brexitiä vastaan. En tiedä millainen poliittinen valta kuningashuoneella on tällaisessa asiassa, mutta jo pelkkä vetoomus voisi vaikuttaa brittien mielipiteisiin, vaikka se olisi epävirallinen.
Tämä siis ilman, että itselläni on henk, koht. mielipidettä brexitiä vastaan tai sen puolesta. Aivan sama mulle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 754351
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1134111BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1632934Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582547Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?672397- 1402228
Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik422107Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome522031- 512001
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?561752