Yhdysvalloissa suoritetussa tutkimuksessa Toyota vei kaikki kärkipaikat kaikkein edullisempana automerkkinä pitää. Muutkin japskit veivät 10 parhaan sijoitukset. Euro romut totuttuun tyyliin hännän huippuna, Bemari viimeisenä jumalattomine korjauskuluineen.
Sama meno jatkuu, ei mitään uutta länsirintamalla
tätähän-se-on
7100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juuri näin, Toyota on halpis paitsi meillä. Jenkkilässä ne paalataan muutaman vuoden iässä ja siksi niitä ei juurikaan kannata korjailla.
Jenkkilän Toyotat ovat eri autoja kuin mitä Euroopassa myydään. Ne tehdään paikallisesti halpatyövoimalla ja niiden käyttäjät ovat sitä köyhintä kansanosaa.
Hauskoja videoita ja kuvia löytyy interwebistä, milloin on pickup keskeltä poikki, vesivuotoja muissa ja koneet huohottaa nesteet pihalle, ym.
Aika outoa, ettei sinun "uskottavat" havainnot tue ollekaan Jenkkien tutkimusta.
Kovaa on kilpailu. Täyttä roskaa pitää puolustuksen tuottaa, kun parempaa näyttöä ei löydy.
Camry on ollut vuosikaudet jenkkilän myydyin henkilöautomalli. Eikä ihme, kun Toyotan pitäminen on halpa ja huoletonta. 10 vuoden aikana kustannukset keskimäärin kolmannes Bemareitten huolto- & korjauskuluista.
Jenkkilässä ei ajeta 10 vuotta. Halpiksen on oltava halpa pitää. Toyota on luokassaan kallein ylläpitää meikäläisittäin. Mitä kalliipmi ja hienompi auto, niin sitä kalliimpi huoltaa, onko siinä jotain ihmeellistä.
Toiseksi Jenkkilän tilastoilla ei ole mitään tekemistä meikäläisittäin, meillä on ihan eri Toyotat.
Ei taida koskea kansanautoa, että olisi halpa pitää, kun on ollut silmät ja korvat auki ilman vikavaagenlaseja.
Tottakai niin se on sanoohan sananlaskukin että "hullulla on halvat huvit.