Mitä vittua täällä suomessa tapahtuu kun joka ikinen bussi/metro/juna/raitiovaunu tulee myöhässä pysäkille? Pitäisikö aloittaa jokin kansanaloite hsl:llää vastaan? Vai mielenosoitus? Eila täti on myöhästynyt töistä niin vitun monta kertaa että tälle pitää laittaa stoppi. Ja ei en osta autoa koska joka vitun ikinen penni menee veroihin! Eila täti kuittaa tältä erää
Julkinen liikenne
Kukkahattutäti13
3100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No, lähdetään nyt ensiksi siitä mihin aikaa verrataan. Pysäkeillä olevat pysäkkiaikataulut on laadittu siten se on 2-3 minuuttia ennen todellista saapumisaikaa. Tämä ihan siksi kun asiakkaat tulevat pysäkille aika usein viime hetkellä.
Jos ei ehdi töihin niin kannattaa lähteä aikaisemmalla vuorolla.
kannattaa lähteä edellisellä vuorolla tai taksilla
No pitäskö sun Eila täti ajaa itsesi se vitun bussikortti ja tulla näyttämään miten se homma tehdään niin, että olet joka pysäkillä juuri arvioituun ohitusaikaan, oli sitten ruuhkaa, hidastelevia matkustajia, lumimyrsky tai mitä tahansa. Tai ehkäpä rakennat VR:lle uudet radat jossa keli ei vaikuta.