Sairasboogie laittoi aikanaan ilmoille ajatuksen ja näyttipä kuviakin omasta otsastaan, että viinan- ja kannabiksen yhteiskäyttö auttaa hermokudoksen kasvua- hän vannoi näyttävänsä otsasarven. Myöhemmin hän paljastui suurisuiseksi valehtelijaksi. Olennainen kysymys kuuluu: vihaako hän musiikkia?
Kannabis ja hermokudos
Yövartija
9127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Alkoholia ei kannata käyttää, se tuhoaa aivoja enemmän kuin rakentaa, mutta kannabiksenhan on tosiaan todettu aiheuttavan neurogeneesiä ja lisäävän myös myeliiniä. Kyllä ne sinunkin "sarvesi" kasvavat, Sairasboogie, kunhan vain aloitat ahkeran harjoittelun ja harjoittelet myös ahkerasti. Mikkehän on tehnyt sellaisia fyysisiä ja psyykkisiä harjoituksia, joita ei vielä kukaan muu ole maailmassa koskaan tehnyt. Ja Mikkehän kehitti myös täysin uuden harjoittelutekniikankin, joka on myös esitelty ja nimettykin ammattipalstalla. Kun sinäkin, Sairasboogie, olet tehnyt vastaavia harjoituksia vaikkapa 15 000 tuntia, niin tulehan vasta sitten juttelemaan.
Mikkehän kertoi aiemmin, että kun hän oli soittanut ja harjoitellut symmetrisesti noin neljä vuotta joka päivä ja 4 - 8 tuntia päivässä, alkoi krooninen päänsärky, jota kesti noin 2 vuotta. Hyvähän se oli lääkärin homma tsekata. On ollut kyllä Mikkellä tosi kova treeni, mutta kun vanhana aloittaa, pitää tehdä vähän enemmän töitä, että oppii.
Kyllä on Mikke kovan treenin tehnyt, mutta onneksi tuloksiakin tullut.
Ei sinun kannata, sairasboogi, leikkiä "natsisikaa". Niin suuria saappaita sinä et täytä.
Sairasboogie taas vauhdissa, kun omiin avauksiin vastailee. Ei taida äiti olla kotona, vai? Kuka on Natsisika?
Natsis oli joku kirjoittaja tällä palstalla kauan aikaa sitten. Kauan ennen kuin sinä tänne tulit eri nimimerkkiesi kanssa valehtelemaan, että olet Suomen paras soittaja, joka näyttää muiden soittovideoita omanaan, sairasboogi.
?? Onko sulla kaikki ihan hyvin? Älä nyt minusta mitään mielikuvitusolentoasi yritä leipoa.
Todennäköisesti hän akastaa musiikkia, mutta joillakin ei vain lle lahjoja ja sitten he alkavat vain uskottelemaan ja valehtelemaan asioita itselleem. Sairasboogi on juuri sellainen. Hän väittää ammattimuusikoiden kehuneen häntä ja olevansa motorinen vittuositeetti. Hänell useita satoja soittovideoita Youtubessa ja pari kun katsot niin vakuutut asiasta- hän on kyvytön
Ei ole selvästikään sinusta, antti "face" anapeetus/sairasboogi pekkala vaan miestä mennä keskustelemaan Muusikoiden.nettiin asiallisesti yhden nimimerkin takaa Mikkestä ja Mikken soitosta, vaikka täälläkin sinulla on Mikke mielessä aamusta iltaan. Onko nyt ollut muuten taas kovasti Facessa keskustelua Mikkestä? Entä koska laitat ne linkit niihin Muusikoiden.netin lukuisiin keskusteluihin Mikkestä, joihin usein viittaat, sairasboogi? Eikö olekaan mitään linkkejä ja keskusteluja? Miksi usein kuitenkin olet väittänyt, että olisi olemassa jotain keskusteluja? Oletko joku mielisairas valehtelija?
Kannattaa sinunkin muistaa, sairasboogi, että Mikke on kuitenkin ammattilaistenkin kehuma soittajavirtuoosi, jota myös Muusikoiden.netissä on taiteilijaksikin kutsuttu, kun taas sairasboogi on vain patologinen valehtelija ja mielenterveyssyistä eläkkeellä oleva avohoitopotilas, joka valehteli tällä palstalla niin kauan, että Mikkestäkin ehti tulemaan itseoppien ammattilaistenkin kehuma soittajavirtuoosi, joka kehitti myös täysin uuden harjoitustekniikan, joka Muusikoiden.netissä nimettiin muutama vuosi sitten. Mikke soittaa myös Suomen ainoaa molemminpuolista openhand-rumpusettiä. Eipä ole vielä maailmassa koskaan vastaavaa tapausta ollutkaan, onhan Mikke kehityshistoria soittajana täysin ainutkertainen tapaus maailmassa.
Äläkä taas väitä, sairasboogi, että Mikke olisi sinä. Se on niin säälittävää käytöstä jopa kaltaiseltasi alkoholisoituneelta avohoitopotilaalta, eikä se siitä paremmaksi muutu, vaikka edelleenkin ihan joka päivä aamusta iltaan esittelisit tuota psyykkistä sairauttasi ja valehtelisit edelleen kuten ennenkin, sairasboogi. Sinulla on mennyt mikkestä (ja alkoholista) pää sekaisin ihan kokonaan.
Antti Anapeetus on siis sama henkilö kuin juoppo sairasboogi, Mikke taas on ihan eri henkilö. Mene toki selvittämään asiaa poliisille, Antti Anapeetus-Sairasboogi, heitä kiinnostaa varmaan tosi kovasti alkoholilla päänsä pilanneen ihmisen psyykkiset harhat, aiemmat soittotaidoilla valehtelut ja eläkkeelle sairasboogin johtaneet mielisairaudet.
Mene nyt sairasboogijuoppo vaan tekemään oikeastikin sitä rikosilmoitusta ja lopeta maneerinen ja säälittävä lässytys. Saat varmaan poliisilta kahviakin.
Poliiseja kiinnostaa varmaan tosi paljon mitä kaltaisesi hullu juoppo tulee kertomaan kun on ensin vainonnut ja pilkannut Mikkeä eri nimimerkkien takaa yli kymmenen vuotta. Facessakin sinulle jo nauretaan, sairasboogi. Kerrotko myös poliiseille, sairasboogi, kuinka aikoinaan kerroit täällä olevasi se Suomen paras soittajakin, joka sitten esitteli kuitenkin muiden soittovideoita omana soittonaan ja jäi valheistaan tietysti heti kiinni ja sekosi täysin.
Joten lopetahan nyt juoppo se säälittävä ja maneerinen lässytys, jota olet eri nimimerkkien takaa jatkanut jo yli kymmenen vuotta. Olet viinalla pääsi pilannut työkyvyttömyys- ja eläkekuntoon, se on jo nähty ja kuultu, ja mene tosiaan "koulupoika" sairasboogi/anapeetus tekemään äkkiä sen "isäsi" kanssa sitä rikosilmoitusta Mikkestä. Muista myös mustamaalata Mikkeä kovasti facessa, sairasboogi/anapeetus.
Ja nythän se antti sairasboogi alkoi poistamaan noita facen juoppojuttujaa. Aika runkkari.
Näinhän siellä mm. luki aiemmin:
"mahtava..syksy saapuu. tuntuu niin paljon energisemmältä kainken kesän örvellyksen ja sekoilun jälkeen. jos olen jotakuta tiettämättäni loukannut haluan sitä puyytä anteeksi sydämmmestäni"
"...taas tullut ryypättyä liikaa ... tai siis mikä on liikaa? sekä että mopo karkailee ja paikat tärisee. vai täriseekö mopo?"
"Olen ollut aika humalassa viime aikoina."
"Olen taas ihan kännissä."
Sairasboogi/Anapeetuksen jutut olivat Facessa aika alkoholipainotteisia. Muutama viesti tullut vuodessa tyyliin "olen taas aika kännissä", ja syntymävuosikin 1977. Vanha alkoholisti, eikä mikään koululainen. Facessa huomattu sama.
Anepeetus kirjoitti:
"Joo. Oon tosiaan ollut rumpujensoitosta kiinnostunut muutaman vuoden ja eksyin sitten suomi 24 palstalle kyseleen soitosta ja siellä joku yhtäkkiä alkaa haukkumaan minua juopoksi ja että oon avohoidokki ja mielenterveyseläkeläinen. Ihan ilman syytä vaan ja laittaa mun tiedotkin sinne."
Kannattaa sitten ryhtyä harjoittelemaan pelkän ryyppäämisen ja valehtelemisen sijaan, antti anapeetus sairasboogi.
Ja aikamoinen juoppo ainakin on antti anapeetus, vaikka olisi sinun mielestäsi kovinkin nuori. Kiireesti ainakin piti ryhtyä antti anapeetuksen poistamaan facesta todisteita omasta alkoholismistaan. 40-vuotiaaksi koulupojaksi on Antti "face" Anapeetus kyllä kova ryyppäämään, ja kuulemma isänsä kanssa menee tekemään rikosilmoitusta mikkestä ja mikken soitosta.
Kahviakin kuulemma poliisi tarjoaa mikkekiimaiselle hullulle.
Sairasboogin kanssa on yritetty vuosia keskustella täällä asiallisesti, mutta se ei ole onnistunut, koska sairasboogi on psyykkisesti sairas. Ja koska hän nykyään on vain valehteleva aikavaras, ei hän enää ansaitse muuta kuin copy/paste-juttuja. Hullun kanssa ei kannata paljon aikaansa kuluttaa.