Huuto.net on kuollut, todella vähän katsojia, jos yhtään ja juuri minkäänlaiset tuotteet eivät mene kaupaksi, vaikka olisivat alle kauppojen tarjoushintojen.
Ennen huuto.net oli huippupaikka myydä; kaikki meni myydyksi mitä keksi myydä ja parempaan, kohtuulliseen hintaan.
Torissa ei mene myydyksi sen paremmin omien kokemusteni mukaan.
Onko joitain paikkoja, joissa kauppa käy vähän näitä paremmin?
Tuskin hyvin kauppa käy missään netin kautta, ellei sitten kokeile kansainvälisiä markkinoita.
Ihmisten ostokäyttäytyminen on muuttunut vuosien aikana radikaalisti, enemmän suositaan varmaan uutena ostamista ja kivijalkakirpputoreja.
Varsinkaan DVD:t ja CD:t eivät jokatapauksessa mene kaupaksi entiseen tapaan (ellei ole joku kiinnostava uutuus tai keräilijöiden mieleen), varmaankin suoratoistopalvelujen, tallentavien teeveiden ja muiden sellaisten käytön yleistymisen vuoksi.
Harmi, kun ei pääse enää turhasta, mutta hyvästä tavarastaan eroon ja hyödy siitä samalla, jotta voisi käyttää niistä saamansa rahat muihin, itselle tarpeellisempiin hankintoihin.
Itsellä ei ole autoa ja vaikea hoitaa kirpputoripöytää. Ylimääräiset vaivansa siitäkin, kun tavaraa voidaan rikkoa, niitä katoaa esim. muihin pöytiin, kiintinäisiä pakkauksia availlaan ja pöytä ihan sekaisin, kun ihmiset eivät välitä laittaa katselemiaan tavaroita siististi takaisin, jne.
Missä käy kauppa?
2
193
Vastaukset
- 4ert5geeee
Hyvin käy kauppa, kyllä mä olen saanut myytyä.
Riippuu tosiaan mitä myy ja kunhan hinta on reallistinen. Yleensä kun aletaan tavoittelemaan jotain voittoa niin ei paljoa ole kiinnostuneita, voittoa taotaan vaan jollain harvinaisuuksilla tai huijaamalla. Käyttötavaroissa pitäisi olla vähän reallistisuutta hinnoissa, vuosikaudet todennut autoissa ja veneissä että hinnat matkitaan autoliikkeen hintojen mukaan joiden pitääkin tehdä voittoa palvelullaan että homma toimii, eihän se muuten voisi edes millään toimia. Mutta sitten yksityinen myyjä tekee samaa että se muu sitä korsaansa autoliikkeen hinnalla niin siinä on 30 pinnaa ylihintaa.
Ei varmaan kauppa käy missään dvd cd ellei tosiaan ole jotain harvinaista seassa, vanhoja levyjä tai harvinaisuuksia, koko nippu eurolla myyntiin ja ostaja noutaa niin pääsee romuista eroon helpolla. - vaikeeksonmenny
Niin tuosta mitä tuo 4ert5geee mainitsi, on ongelma tietenkin myös se, että pitää asua niin, että joku tulee noutamaan siis kannattaa noutaa esim stadi tai lähialueet, pk-seutu, ei kukaan lähde edes halpaa jotain dvd, cd nippua hakemaan jostakin pellon pientareelta tai muusta ei mistään paikasta, ei siinä ole järkeä, ainut olisi silloin se postitus ja sekin on useamman kohdalla hinnakasta kun postikin nostelee hintojaan, onko se postimaksu kohta niin että on avaruus hinnoilla rajana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291293
- 99833
- 73623
- 50557
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11471ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m148406Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387- 25368
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174362