Minulla on kulunut mutta hyväkuntoinen 1 pennin kolikko vuodelta 1963. Kolikko on vanha ja harvinainen! Asiantuntija on arvioinut hinnaksi "useampi tonni" rahapulan vuoksi myyn nyt hintaan 999€! Myös vaihto käytettyyn kortsuun on mahdollinen! Tarjoa rohkeasti, books roops ei ole spörms koska ei osa!
Harvinainen raha!
ragaseonjoka
5327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei kuparipenni mikään harvinaisuus ole. Mullakin niitä on pari kiloa kahden litran pullossa. Ajattelitko käytetyllä kortsulla hedelmöityä, jos mies on tuhkamuna.
Voisin vaihtaa 10 käytettyyn niitäkun tulee jokapäivä uusia, mutta kolikon teko loppui jo 1963 vaihda tuoreeseen.
Ja tuohon voin antaa varoituksen mukaan " Miksi Ruotsalaisia miehiä kuolee naidessa niiin paljon" Tietysti kun niiden kortonkipaketissa lukee vedetään pään yli joten saat ne minigrip pussissa .
Hei! Minä asunut 2 vuota suomessa ja omistan kolikot entisestä kotimastani (swazimaa). Oletko sinä suomelainen keräilija kinostunut vaihtamaan minun kaks kiloa painavan kolikkosalkun swazimaasta johonkin kautannonläheisempaan? Esim Jenkki purukumiin tai sellain ihmeeseen kuin sauna. Hum salkun oikea hinta on noin 9632 us dollaria, min laskin et sill saa uhen jenkin tai sauban jarven ranalta. Yst terv Yoni Wirtanen originally from swaziland, africa
Huomasin että olet laittanut viestin 28.06.2016... Se on tuo Juhannuksen jälkeinen rahapula, kun saa tyhmiä tekemään. Jos sulla on vielä penni, älä hyvä ystävä luovu siitä tonnilla (-1€)
http://www.coins-of-the-world.com/index.php?route=product/product&product_id=637
Ostakaa tuolta 0,60€ postikulut jos tuo niin harvinainen on.
Vuotta 1963 on painettu 171,333,000 kpl vastaavasti 1966 vuoden painomäärä on vähiten 36,880,000 kpl (AIkaväliltä 1963-69). Melkoista huuhaataa!