venäjällä tankkaajat

ViisullaUlkomaille

onko tullu uusia määräyksiä tai vieläkö sakotetaan. onko kenelläkkään tullu rajalupaa. ite tilasin luvan tohmiksen viisu palvelusta. paljon oli porukkaa tänään venäjälle menossa.

3

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sakkomies

      Vyöhyke lupa on ollut minulla jo 4kk ja tätä todella kysytään,viimeksi viime viikolla,värtsilään ei voi mennä jos tätä ei ole eikä edes kolmakseen tai tankeille jos lupaa ei ole.

      Eli sakotetaan,laki on ollut voimassa vuosikausia ja nyt sitä sovelletaan,samoin tupakka lakikin ym.kohta ei saa tuoda tupakkaa .

      • MatkailuAvartaapi

        kiitos. mulla on viisukaupan kopio mukana jos kysyvät. tilasin luvan tohmiksen lämpöpalvelusta. värtsilän kylällä en ole nykyään autoillu. ei ole kysyneet ainakaan tähän mennessä rajalupaa. tupakkaa en oo kuskannu, kun en polta.


      • Onhan_näissä_oltu

        Aika ihmeellistä jos joltain on kyselty vyöhylelupaa, sillä niin minä kuin tuttavani on voineet ajella ihan vapaasti Värtsilän alueella jo parikymmentä vuotta kenenkään siihen millään lailla puuttumatta!
        Sen kylläkin kuulin ns.luotettavalta taholta, että joskus kesällä olivat pysäytelleet Värtsilän kylälle menijöitä ja kyselleet lupaa, mutta sekin oli ohimenevä ilmiö.
        Pahoin pelkään että on liioittelua ja tahallista pelottelua, sekä erityisesti erinomaista huuhaata kirjoitella "eikä edes kolmakseen tai tankeille jos lupaa ei ole", mutta se on sitten ihan kokonaan lukijan vastuulla jos siihen uskoo!
        Tuhannet muut eivät.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      202
      2774
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      951
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      870
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      869
    7. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      299
      854
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      95
      846
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      729
    Aihe