Keskuslukituksesta

keskuslukituksen kaukosäätö ei enää toiminut, avaimeen vaihdettu patteri ja koodattu ohjekirjan mukaisesti -> ei toimi!! Onko kaukosäätö jonkun releen tai sulakkeen perässä joka voisi olla kömö kun ei toimi?
2446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mullakin meni 206:sta avain rikki, kun olin pudottanut sen muutamaan otteeseen. toisin sanoen sirusisällä oli vioittunut. Meni takuun piikkii, mutta uusi avain piti tilata Ranskasta. Keski noin 2 viikkoa.

Äänestä
  • tippunu avain eikä muutenkaan kolahtanut, hajonneeko siru itekseen? Onkohan mahdollista ite korjata siru..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


306 -00 kirjoitti:

keskuslukituksen kaukosäätö ei enää toiminut, avaimeen vaihdettu patteri ja koodattu ohjekirjan mukaisesti -> ei toimi!! Onko kaukosäätö jonkun releen tai sulakkeen perässä joka voisi olla kömö kun ei toimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu