ainakin tästä palstasta. kun ei vain osaa olla levollisin mielin kun tätä lukee. onko laiminlyönyt sua ja satuttanut kirjoittaen mitä sattuu ja kun sitäkään ei edes tiedä. kun ei tiedä miten ajattelet. kesä vaikuttaa myös. vettä vain satelee ja alkaa miettiä että kohta tämä on taas ohi ja tuntee että sitä ei taaskaan elänyt ja osannut nauttia mistään. mulla on sellainen suhtautuminen tähän palstaan että mihinkään ei loppupeleissä usko. aina tulee vain lisää kysymyksiä ja jokin joka kumoaa koko meneillä olevat käsitykset palauttaen taas nolla pisteeseen. ja kaikki pitää tietysti hulluna kun edes yrittää saada täällä mitään aikaan . se ei vain onnistu kun on liikaa lusikoita sopassa onhan se selvää. olen kyllä yrittänyt tulkita tätä ja saada keskustelua mutta usein tuntuu ettei se johda mihinkään jos vain saa edes vastauksia. välillä sitä kirjoitta kuin keskustelisi toisen kanssa mutta ristiriita tulee siinä kun ei kuitenkaan itse usko sen olleen hän. ehkä sitä vain ajattelee niin eritavoin tästä palstasta tai sitten on vain oikeasti typerys. sitä on omien ajatustensa vanki mutta en tiedä pääsenkö yksin sieltä pois. ja ne pitää hulluina kaikkia jotka tälläisiä kirjoittelee mutta ei ne tiedä niiden ihmisten elämistä mitään. eikä täällä mitään huvikseen kirjoitella vaan olosuhteiden pakosta. eikö hulluutta voi olla puolestaan se että kommentoi täällä muka ilman mitään intressejä? ja ne sanoo aina että älä yritä mitään...ikään kuin täälläkin olisi koko joukko niitä vastustajia yrittämässä estää koko hommaa? en voi ymmärtää millä ihmeen tavalla sekin olisi jotain niiltä pois? en aio koskaan lakata yrittämästä. vaikka hamaan loppuun saakka pysyn liikkeessä enkä pysähdy ja nappaan sut vielä lennosta junaan siihen pyrin aina. siitä pitikin sanoman että tarkoitus ei ole ollut loukata sua eikä mitään pelata ja pyöritellä täällä viesteilläni ja pyydän siitä anteeksi. tilanne on mun kohdalta sama mitä se on aina ollutkin. olen vain tosi ristiriitainen persoona kai. mutta välillä tuntuu kuin ainoastaan se pitäisi mut edes jotenkin kehissä jaliikkeessä ilman että ne sais kiinni. joo tosi noloo vuodatusta on...
kylläpä on taas levoton olo....
sejohtuu
11265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nämä kirjoitukset (hyvät sellaiset) ovat kuitenkin vain aavistuksia todellisesta ihmisestä.
Älä turhaan mieti tai pahoittele kirjoittamaasi. Puolestani en halua aiheuttaa paineita tai velvollisuuden tunteita ja huonoa fiilistä. Elämä on liian lyhyt siihen.
Ehkä meillä on mahdollisuus tutustua rauhassa? Ilman väärinymmärryksiä ja häiritseviä ulkopuolisia. Toivoisin sitä.
Tämä palsta on kyllä kummallinen!
Niin paljon turhanpäiväistä ilkeyttä!
Mutta katsotaan mitä tapahtuu ja yritetään olla iloisella mielellä.
Tilanne on ristiriitainen, et sinä tai minä. Samat tunteet täälläkin.
vastasit jossain toisessakin ketjussa. ehkä olet hän mutta nimmerkkisi ei kerro mitään...kiitos kuitenkin kannustavasta viestistä. millä perusteella kokisit että olisi sulle?
Sain tarpeekseni, kun yhteydenpito oli niin onnetonta puoleltasi. En halua sitä enää.
Kappalejako rulez..ehkä sit joku jaksais lukeakin.
Hanki apua masennukseesi
Liian kallista.
ei ole olemassa mitään salaliittoa, mutta on eräs vaalea nainen, joka haluaa, että jätät rauhaan.
Äläkä vitun pelle enää edes leikilläsi uhittele täällä, että nappaat mukaasi väkisin. Sopii yrittää, haluaisinkin muotoilla uusiksi isoa rumaa päätäsi enkä pelkää niitä pikkuapulaisiasikaan kyllä pätkääkään. Samanlaista roskasakkia kuin sinäkin.
Lopeta se omahyväinen onanointi jokaisen viestin liittymisestä sinuun, niin jo alkaa helpottaa ja lakkaa myös se itsesi nöyryyttäminen.
Minun intressini kirjoitella täällä on se, että lopetat ne turhat kuvitelmat niin höpöhöpödisneyrakkaustarinasta kuin salaliitoistakin. Osaan kyllä ihan itse päättää, millaisia ihmisiä päästän lähelleni, että kiitos vaan tästäkin esineellistämisestä taas. Lopeta olemasta kiukutteleva pikkukakara karkkikaupassa. Kaikkea ei aina saa mitä haluaa.
Väkisin otan sut vaalea nainen!
Ja kohde on ilmiselvästi tunnistettu...:)
Haluan vain olla lähellä ja jutella. Kumpikin vielä elossa. Miksei silti mahdollista.
Kiitos tästä viestistäsi. Jos haluat olla loukamatta hänet, niin laita viestiä tulemaan. Ajattelet näitä asioita liian paljon, mutta kun et selvittele miten oikeasti asiat ovat todellisuudessa, niin tämä on ihan tuskallista molemmille.
Asiat, jotka ei ole viety loppuun aiheuttavat surua sinulle ja jopa kaivatulle henkilölle. Tämä ei ole mikään vaikea, eikä myöskään monimutkainen juttu.
Haluan kannustaa sinua ja että aina kannattaa yrittää. Usko minua. Saat kovan helpotuksen, jos teet tälle asialle jotain. Vaikka viesti menisikin väärälle henkilölle, niin et loppujenlopuksi menetä mitään. Peliä ei voi voittaa, jos et edes aloita.
"Haluan tutstua sinuun, kun vaikutat mukavalta henkilöltä."
"Saanko yhteystietosi, että voisin välillä olla yhteydessä ? "
Jotenkin näin voisi aloittaa. Ainakin toivoisin, että näin pääsen aloittamaan yhdelle naiselle, jonka kaipaan todella paljon.
Onnea sinulle kokeilemaan.