Aulangon ruusutarhasta seuraava moka

Hallinnon eli Kiemunki/Raution epäonnistumisten sarja saa nyt jatkumoa Aulangon ruusutarhasta. Ruusutarhasta varauksen tehneet alkavat vetää varauksiaan pois, koska kukaan ei tunnu tietävän koska mökkejä aletaan alueelle rakentaa, jos aletaan. Moneen varauksen tehneeseen ei ole saatu enää mitään kontaktia ja voimassa olevia varauksia on enää kymmenkunta, entisten 36 varaajan sijasta. Hankkeeseen tuhlattiin taas veroveroja ja kaavoitus näyttää jäävän turhakkeeksi. Aulangon leirintäalue tapettiin vierestä piruuttaan ikäänkuin sitten pisteeksi Iisakin päälle. Ei voi kun ihmetellä näitä touhuja.
19264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ihan hyvä, kun mokoma luonnonraiskaus Aulagolla loppuisi lyhyeen. Kulku ainaki A-Heikkiläntien kautta. Muutan parkkipaikka tukossa, tai taas puuta kaatuu luonnonsuojelualueelta. Tuho tuomittakoon. Järvikin taistelee kestävyyden rajamailla. Kohta varmaa vihreää sakkaa nähtävillä.

Äänestä

Pitää tehdä kantelu koska K.Ari saa jatkaa yöllä häiriköintiä sellissä.

Äänestä
  • sampian leskenhän piti ostaa koko paska

    Äänestä

  • Pitää tehdä kantelu koska demulien "vartia-Trolli avasi suunsa ja saa jatkaa yöllä häiriköintiä sellissä.

    Äänestä

  • Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee auttaa. Soittele K.Arille vankilaan sen tietää kantelusta. Onnea matkaan.

    Äänestä

  • 45bnhupn kirjoitti:

    Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee auttaa. Soittele K.Arille vankilaan sen tietää kantelusta. Onnea matkaan.

    Kiitos kun kysyit ja vastaankin mielelläni toisen puolesta vaikka kaveria tulee auttaa, demuleita en tosin auta ikinä. Soittele Pienliikemies Kierungille vankilaan sen tietää kantelusta. Onnea matkaan.
    Muistuta "vartiaa" että jakaa Iso-K:lle ne mielialalääkkeet!

    Äänestä

  • Iltaa perziikki Heini.

    Äänestä

  • 45bnhupn kirjoitti:

    Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee auttaa. Soittele K.Arille vankilaan sen tietää kantelusta. Onnea matkaan.

    Mitä hourit vankilasta? Onko Kari sellikaverisi? Paina umpityhmään kaaliisi, ettei Karilla ole MITÄÄN pelkoa vankilasta.

    Äänestä

  • Stripparin ammatti sopisi paremmin, mutta kun rupee tuo liha roikkumaan puumatantan kyljissä jo viimeistään viidenkympin paikkeilla. Tietysti täytyy valita ensin sopiva yleisö, niin suksee on taattu. Papukaija Pub tai Pikku-Eero ovat varmoja valintoja estraadille. Kyllä rupee teryleenihousujen sepalusvetskarit olemaan tiukilla yleisössä, kun puumatantta vähentää vaatetusta ja pitää samalla vaalipuheet!

    Äänestä

  • Lulu rumaa puhetta.

    Äänestä

Onko Kiemunki mukana tässä ruusutarhassa. Jos on niin kaikki menee hyvin niin kuin tämä autotalokin.

Äänestä

Totta kai Kiemunki on mukana kaikessa, mistä se ei todellakaan ymmärrä mitään. Iisakista oli hienoa olla mukana "isojen poikien" mukana hankkimassa pientä siemenperunaa omaan vaalikassaan ja Kerholle tietty. Autotalohankkeesta se oli ymmärtävinään jotain, vaikka oli täysin eksyksissä ja Ritakuoma vei poikaa kuin laskiämpäriä,100-0. Syyllinen epäonnistumiseen löytyi tietenkin muualta kuin peilistä ja sen vuoksi täytyi aloittaa persujahti ankaran vihan vallitessa.

Äänestä

Totta kai K.Arista on mukana kaikessa, mistä se ei todellakaan ymmärrä mitään. K.Arista oli hienoa olla mukana "isojen poikien" mukana hankkimassa pientä siemenperunaa omaan vaalikassaan ja Kerholle tietty. Autotalohankkeesta se oli ymmärtävinään jotain, vaikka oli täysin eksyksissä ja Ritakuoma vei poikaa kuin laskiämpäriä,100-0. Syyllinen epäonnistumiseen löytyi tietenkin muualta kuin peilistä ja sen vuoksi täytyi aloittaa demarijahti ankaran vihan vallitessa.

Äänestä
  • Vartia-demarilla on jälleen epätoivoinen tilanne päällä, kun vastauksia ei pysty antamaan vajavaisen älyn ja ymmärryksen puuttessa muuten kuin copypaste-menetelmällä. Häpeä runkkkaridemuli naurettavan alhaista toimintaasi! On parempi, että palaat takaisin apukoululuokalle harjoittelemaan normaalien ihmisten normaaleja kommunikaatiotaitoja!!

    Äänestä

  • Vartia-perzuikilla on jälleen epätoivoinen tilanne päällä, kun vastauksia ei pysty antamaan vajavaisen älyn ja ymmärryksen puuttessa muuten kuin copypaste-menetelmällä. Häpeä runkkkariperziikki naurettavan alhaista toimintaasi! On parempi, että palaat takaisin apukoululuokalle harjoittelemaan normaalien ihmisten normaaleja kommunikaatiotaitoja!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ere344 kirjoitti:

Hallinnon eli Kiemunki/Raution epäonnistumisten sarja saa nyt jatkumoa Aulangon ruusutarhasta. Ruusutarhasta varauksen tehneet alkavat vetää varauksiaan pois, koska kukaan ei tunnu tietävän koska mökkejä aletaan alueelle rakentaa, jos aletaan. Moneen varauksen tehneeseen ei ole saatu enää mitään kontaktia ja voimassa olevia varauksia on enää kymmenkunta, entisten 36 varaajan sijasta. Hankkeeseen tuhlattiin taas veroveroja ja kaavoitus näyttää jäävän turhakkeeksi. Aulangon leirintäalue tapettiin vierestä piruuttaan ikäänkuin sitten pisteeksi Iisakin päälle. Ei voi kun ihmetellä näitä touhuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu