Mikä mahtaa olla Jassun virallinen osoite viranomaisrekisterissä? Tuskin Pethissä. Täytyyhän osoite olla että saa esim. tiedoksiantoja työvoimtoimistosta avoimista työpaikoista yms.
Jassun osoite?
8484
14752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Patalaiskantie, Oulu
Se on selvä, että Oulussa se asuu ja on asunut koko ajan. Ei turistiviisumilla vierailu toisessa maassa ole asumista edes väliaikaisesti. Siitä pitää tehdä ilmoitus, jos muuttaa, eikä sitä hyväksytä vastaanottomaassa turistiviisumin haltijalle.
Poste Restante
Heklan vinttikomero Patalaiskantiellä on oikea osoite.
Tuskin Jaso on työkkärin kirjoissa, tai jos on niin sillä on kestokarenssi päällä. Ei työtön työnhakija voi lähtee 3 kuukaudeksi lomailemaan. Siinäkään tapauksessa ei korvaukset juokse.
Jotta voi hakea työttömäksi varmaan tarvitaan aikaisempi työ mistä on potkut saanut. Tai mistäs minä tietäisin, töissä 17 vuotiaasta lähtien.
Saako hän fattasta rahaa,sielä vaaditaan että on ilmoittautunut työnhakijaksi Ely keskukseen.Tilitiedotkin vaaditaan.
Mitä sä oikein höpötät?
Jäzmiini on ihan pihalla :D
Hekla, saatana, poitu täästä härikömästä!
Nyt kun mummon eläkkeet ja muut tuet on loppuneet, pitäis Helkan vaatia Jassulta osallistumista talon ja talouden kustannuksiin ja ylläpitoon. Ei enää riitä että maksaa itse vain omat meikkinsä...
Voiskohan nekin pitää kotikirpparia? Ainakin seksileluja luulis riittävän siinä huushollissa.
No ehkä juuri ne seksilelut. Muut vanhat roinat ja vaatteet Jasmin kierrättää Pelastusarmeijan joulupadan kautta uusille omistajille.
Eiköhän se Oulu ole ollut useamman vuoden ajan. Jos muistatte, Jasmin ei koskaan siirtänyt kirjojaan edes Englantiin, vaikka oli naimisissa ja asui siellä. Syytä voi vain arvailla.
Miksi Jassu olis työvoimatoimistonkortistossa? Siinähän olis vaara joutua töihin. Ja kyllä Jassun ikäiselle kouluttamattomalle naiselle aina jotain pätkäduunii Oulun kokoisesta kaupungista löytyis. Kyllä se on vaan seiskablogista ja haastiksista saaduilla euroilla niitä meikkejään ostellut, muutenhan elää joko äitinsä tai jonkun miehen siivellä. Kohta saadaankin ihailla oikeesti meikitöntä Jassua kun blogi- ja haastistulot loppuu koska Jassu katoaa julkisuudesta, hahah! Niinhän se itse woohottaa, tosin sen puheet ja teothan ei tahdo ikinä oikein kohdata.