make..van 3.7.2016 0:29 Tyhjät tynnyrit kolisee aikansa, kunnes hiljenee. Kuten aikaisemmin sanoin, minunkin tynnyrit hiljenee, tynnyreiden humina, kolina vaimenee.
Kiitos ja näkemiin! En enää kommentoi."
Kiitos ja näkemiin! En enää kommentoi."
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tai voin minä vielä kommentoida päivän kuumimpia juttuja!!Jahas äitee siellä huutelee munkerokahveelle!!
Makeeeeee make makee makella makesta makeen makessa mmmmmm makekekeke:O:-D:'(♣
Maketta...
Ottiatuota munkki ota kaks elä tukehu
Sori, olen trolli, mutta sun kommentista en sanut selvää. Etkö pysy asialinjalla. Lue keskustelunavaus uudelleen ja pysy asiassa, siinä missä keskustelunavauksessa on kysymys. Älä harhaile omillasi kommenteillasi, pysy asiassa, siinä missä keskustelnavauksessa oli kysymys. Pysy päälauseissa, älä harhaile sivulauseissa, joissa yrität ääntää keskustelun väärille raiteille, toisten keskustelujen syyttämiselle ja tuomitsemiselle. Pidät muita tyhminä, siinä erehdyt. Itse asetut oman ansaasi. Tyhmäkin sen jo huomaa. Sinä et.
Kiitos ja NÄKEMIIN! En kommentoi tai siis..totta vitussa trollaan eihän minulla muutakaan elämää ole.
Huomatkaa... Tämä ei ole oikea uhkaus vaan tahdoin tuoda teille iloa, että teidätkin on huomattu
Pysytään kuitenkin asiassa, keskustelun avaukseen liittyvässä aiheessa, vaikka joku yrittää häiriköidä jatkuvasti. Olen se make...van, vaihdoin välillä nimmaria, keskustelunavauksiin liittyen. Syyn varmaan tiedättekin, kun sama nimmari on liikaa esillä, niin ongelmia siitä tulee. Jokapaikassa on aina joku joka häiriköi TROLLAAMISTANI, niin täälläkin, minun avauksiin ja kommentteihin hyökkäävästi esiintyen.
Keskustellaan marjanpoiminnasta. Monipuolinen keskustelu marjasta kuin marjasta, pitää keskustelua yllä. Tää oli mun mielipide. Etkö arvosta puolukkaa? Pitääkö minun teitä juntteja opettaa miten keskustellaan?
Trolli on hauska peikko.
Nettikeskustelusta puhuessa trolli virittää pyydyksiään (avauksia) keskustelupalstoille tarkoituksenaan saada saalis uimaan pyydykseen mitä jää myös kyttäämään. Esimerkin kautta em:a ilmiötä verrataan troolaamiseen mistä sana trolli myös johtaa kohteen ollessa keskustelupalstojen trollit.
Viestien kalastaja siis asiasisällöstä viis = make..van
Tervettä riippuvuutta, jos sesRiippuvuus tarkoittaa, että on koukussa johonkin. Mutta se ei ole ongelma, jos se on terveellä pohjalla. Se on ruumillista työtä. Mutta pysytään asiassa keskusteluavauksen riimeissä.
Typeristä typerin paskaa sanoisinko keskustelunavaus. Ei kannata vastata keskustelunavaukseen, eikä ottaa osaa keskustelunaiheeseen. sanoisinko paskaa typerin Typeristä.