Jos mies puhuu ranskaa... Se on sitä jotakin:) ihan oikeasti, joskus pikku nyanssit voivat saada sukat pörräämään jalassa. Tietysti mies itse, se on selviö se, mutta on aina jokaisessa olemassa jokin pikku nyanssi, mikä on suorastaan vastustamatonta...
Joten vinkki miehille, jos puhutte ranskaa tai jotain muuta kaunista tai eksoottista kieltä, niin se on varmin tapa tehdä naiseen vaikutus. Jättäkää nämä urheiluautot sun muut nurkan taakse piiloon ja lähestykää naista vaikka ranskankielellä... ;)
Joten vinkki miehille, jos puhutte ranskaa tai jotain muuta kaunista tai eksoottista kieltä, niin se on varmin tapa tehdä naiseen vaikutus. Jättäkää nämä urheiluautot sun muut nurkan taakse piiloon ja lähestykää naista vaikka ranskankielellä... ;)
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei toimi mulla. Parempi kun ei yritä esittää mitään nyansseja.
Ei tietenkään mikään toimi kaikilla. Eikä se, että puhuu ranskaa tarkoita, että "haluaa esittää jotakin". Mutta siinä olen eri mieltä, että ihan varmasti suurimmalla osalla on jokin nyanssi, joka vaikuttaa ja toimii vaikka sitten tiedostamatta. Ja jos tosiaan on, että mikään ei toimi missään niin silloin ihminen on aika elävältä kuollut:) Tylsä ja pessimistinen, joka on sammuttanut oman tulensa elämän tuokinoissa. Hienoa elämää, kun mikä en tunnu missään:D Suorastaan WAU!
Nyanssit kun ovat täysin sidoksissa ympäristöön, jossa toimitaan. Se mikä on erikoisuus jossain on tavanomaista toisaalla. Määritelmäsi mukaan en siis kuulu suurimpaan osaan ja olen elävältä kuollut, tylsä ja pessimistinen. Olet aivan oikeassa.
Silti on niin, että mitä vähemmän mistään välität, niin sen kiinnostuneempia naiset ovat. Tämä tietysti vain todistaa palstateoriat päteviksi. Joten voin todeta, että elämä todella on hienompaa, kun mikään ei tunnu missään.
Ihmejuttua. Minulla ei toimi minkäänlainen nyanssi. Joten ei kannata edes yrittää.
että 17cm lisä miehen alapäässä tekee naiseen suuren vaikutuksen ;)
Siansaksaa osaan baarireissun jälkeen sujuvasti, olisiko se sinusta seksikästä? ;))
Ranskan kieli kuullostaa aidosti rumalta, muistuttaa hieman räkimistä. Varmaan maailman yliarvostetuin kieli.
Flunssainen maa tuon räkimisen takia. :D
Hmm.Niin ne keski-eurooppalaiset naisetkin sanoivat usein:)
Joskus kasari- ja ysäriaikoihin oli hienoa, jo edes tunsikin jonkun ulkomaalaisen, nyt kun niitä on tänne tunkeutunut luvatta eläteiksi laumoittain, ei se enää ole hienoa, melkeimpä häpeä, sama koskee ranskan kielen korahtelua.
Hänestä (eräästä miehestä) tekee aika vastustamattoman hänen ujostelunsa.
Se on söpöä miten hän jäätyilee mun läheisyydessä. Pakittaa ja muuttu rautakangeksi, vaikka väittänyt olevansa itsevarma.
Sulosta se miten se samalla ujostelee ja jäätyilee mutta samalla hakeutuu läheisyyteeni. Haluaa mutta ei uskalla. Melkein kuulen hänen ajatuksissaan kiroavan "Niin lähellä, ihan kosketus etäisyydellä, mutta niin kaukana silti!"
Tiedän että se mies on ihastunut pahemman kerran ja siksi jäätyilee ja tilanteestaan luonut itse hankalan jonka takia jäätyilee vieläkin enemmän. Luonnollista ihastuneelle tuollainen ujostelu vaikka muuten itsevarma olisikin. Ymmärrän hyvin enkä pidä sitä mitenkään naurettavana asiana. Se on söpöä ja tekee hänestä halittavan tapauksen.
En vain oikein tässä tilanteessa voi avittaa, kun asiassa on välissä sen verran iso hänen itse luomansa este että sen aloitteen ihan oikealla lauseella pitää tulla häneltä.
Täytyypä silti tunnustaa että taidan ehkä hiukan kiusoitellakin häntä olemalla vaikeasti lähestyttävä, koska odotan hyvitystä ja onhan hän aika suloisuus ujostelussaan. Saatan olla vähän turhan julma kun seison ja katson toisen yrityksiä itse enää auttamatta häntä yhtää ja sanomatta sanaakaan vaan häivyn, mutta olen hiukan turhautunut temppuiluunsa, jonka takia odotan panostusta häneltä tilanteen korjaamiseen.