Helsinki kaaoksessa eilen, keskustelua asiasta

KOOSTE

- Kyseessä on mielisairaiden narsistipervojen häiriköinti. Hullut haluavat vain tyydyttää itseään, muista välittämättä.

- Puit-sanoiksi sen, miltä tuntui eilen
en olisi itse osannut noin hyvin kiteyttää näkemääni.

Muilla ihmisillä ei mitään väliä, heitä ei tarvi ees kadun ylitse päästää, he huusivat ja kiljuivat nautinnon lisäämisestä !!

- Ahvenanmaan gay- kyltti meni siinä ,hekin täällä kaaosta tekemässä!
Mitä ahvenanmaalaisetkin tänne tunkevat häiriköiään . kun eivät verojakaan edes maksa Suomeen?

- Eivät maksa ainakaan Suomeen , ehkä Ruotsiin maksavat
Tuo Ahvenanmaa -Ölanti tulee joka vuosi Suomelle kalliiksi.

Koko kaupunki oli kuin hulluksi tullut, homojen kulkueet täyttivät kadut,siellä huusivat ja kiljuivat ja tunkivat niin, etteivät raitiovaunutkaan päässeet kulkemaan, 2:ssa kuljettaja kuulutti, että "2 ja 3 ajavat väärään suuntaan tänään ja kaikki ovat myöhässä, joudun taas muuttamaan eri suuntaan..."

Minulla ei ole ennen KOSKAAN ollut mitään homoja tai lesboja vastaan,
jokainen saa tehdä makuuhuoneessaan mitä haluaa, se ei kuulu muille.

- Miksi se pannaan kuulumaan muille noin inhottavalla tavalla, koko kaupunki oli kuin hulluksi tullut, vastenmielinen paikka, josta jäi todella paha maku ja paha olo, piti toipua koko loppuäivä siitä.

- Aloin inhota noita itsekkäitä ihmisiä.


- Minä en ole ikinä homotellut ketään, olen pitänyt aivan normaaleina ihmisinä heitä, sillä normaalin rajat ovat avarat.

Nyt käsitykseni muuttui, sillä mikään ei rakkaassa kotikaupungissani ollut eilen normaalia eikä hyvin.

1

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huomasin

      Kaksi miestä kulkee vierekkäin , menevät alkoon ja isojen kantamusten kanssa huomaan myöhemmin toisesta kaupasta tullessani pariskunnan rientävän ulko-ovelle. He ovat nuoria, katsotaanko Alkossa henkkareita.
      Edessä on vielä 80 vuotta tai yli.

      Onhan se kyllä helppoa elämää, käydä sossuluukulla ja hakea Alkosta päänsekoittajaa.

      Ei turhia lapsenkasvatus- tai työhuolia.
      Ja monta riitaa ja uutta paria, homosuhteethan eivät kestä.

      Tulevaisuudenkuva:

      http://www.idealista.fi/risto-hartikainen-tuli-kaksi-kertaa-ulos-kaapista/?_ga=1.75589653.1827294816.1398701858

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      35
      3832
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      98
      3434
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      104
      3358
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3148
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      79
      3115
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2805
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2590
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2483
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2432
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      90
      2166
    Aihe